Kineziterapeutai Vilniuje

Vyr. kineziterapeutas
Zigmundas Komaras
Vyr. kineziterapeutas
Povilas Ančiukaitis
Vyr. kineziterapeutė
Dovilė Stankutė
Kineziterapeutas
Neilas Zagorskis
Kineziterapeutas
Benas Blauzdžiūnas
Kineziterapeutė
Ernesta Žeimytė
Kineziterapeutė
GINTARĖ ŠULIAUSKAITĖ
Masažuotojas
Germanas Možeika

Kas yra kineziterapija? Trumpai ir paprastai tariant, tai yra medicinos šaka. Jos tikslas, visų pirma, yra atkurti žmonių, patyrusių traumas, sergančių tam tikromis ligomis ar turinčių negalią, funkcionavimą kasdieniame gyvenime.  (Kineziterapijos pagrindinis tikslas – žmonių, patyrusių traumas ar sergančių tam tikromis ligomis, turinčių fizinę negalią, funkcionavimo kasdieniame gyvenime atkūrimas ir gerinimas.) Dar vienas kineziterapijos tikslas yra sutrumpinti laiką, per kurį po traumų ar chirurginių procedūrų sugrįžtama į kasdienę veiklą visapusiškai. Profesionali kineziterapeuto pagalba gali padėti pagerinti žmogaus fizinį pasirengimą, kad ateityje būtų išvengta traumų ir kitų sužalojimų. Visam tam reikalingas holistinis požiūris, į kurį būtinai yra įtraukiamas ir pacientas. Profesionalus ir kompetentingas kineziterapeutas išanalizuos jūsų būklę, nusiskundimus, ligos istoriją ir pritaikys procedūrą tik jūsų poreikiams, atsižvelgdamas į indikacijas ir kontraindikacijas. 

 

Ar kineziterapeutas yra gydytojas? 

Pagal visuotinai galiojančius reglamentus, kineziterapeutas nėra gydytojas, tačiau norėdamas dirbti kineziterapeutu, specialistas turi baigti kineziterapijos studijas – bakalaurą ir/arba magistrantūrą atitinkamoje švietimo įstaigoje. Jis turi teisę savarankiškai diagnozuoti ir atlikti gydymą, naudodamas žinias ir metodus, įgytus kineziterapijos srityje. Jis taip pat turi teisę analizuoti paciento medicininius dokumentus, tačiau negali išrašyti receptų, išduoti siuntimų tolimesniems tyrimams ir atlikti invazinių procedūrų. Pagrindinė šio specialisto užduotis yra teisinga diagnozė ir tinkamų darbo metodų pasirinkimas, siekiant maksimalaus terapinio poveikio pacientui. Procedūros metu siekiama gerinti paciento fizinę būklę, ženkliai pagerinti jo gyvenimo kokybę bei numalšinti ar panaikinti skausmą nenaudojant jokių farmakologinių preparatų. Kineziterapeuto profesija yra trečia pagal populiarumą medicinos pasaulyje, turinti didelį žmonių pasitikėjimą.

 

Kada reikia kreiptis pas kineziterapeutą?

Kineziterapeutai užsiima kaulų ir raumenų sistemos ligų bei su tuo susijusių problemų diagnostika. Šie specialistai taiko tik neinvazinį gydymą, koreguoja kaulų ir raumenų sistemos sutrikimus, padeda greičiau ir efektyviau atsigauti po sąnarių ir raumenų traumų.

Kineziterapija gali būti naudinga bet kokio amžiaus žmonėms, turintiems tokių problemų kaip:

 • kaulų, sąnarių ir minkštųjų audinių, pavyzdžiui, nugaros, kaklo, pečių traumos,
 • fizinės veiklos metu įgytos traumos,
 • judėjimo sutrikimai, atsirandantys po insulto, išsėtinė sklerozė, Parkinsono liga ir kt.,
 • kraujotakos sistemos sutrikimai, atsirandantys, pavyzdžiui, po širdies infarkto,
 • kvėpavimo takų ligos, tokios kaip lėtinė obstrukcinė plaučių liga, cistinė fibrozė ir kt.

Į atitinkamą išsilavinimą turintį specialistą turėtų kreiptis žmonės, patiriantys šiuos negalavimus ir/ar problemas:

 • raumenų skausmą,
 • nugaros skausmą, įskaitant tuos asmenis, kuriems yra diagnozuota degeneracija,
 • netaisyklingą laikyseną,
 • galvos skausmą, atsirandantį dėl kaklo įtampos,
 • didelę sėdmenų, pečių ir kitų kūno vietų įtampą,
 • blogą sąnarių mobilumą,
 • išsekimą po aktyvios fizinės veiklos.

Į profesionalų kineziterapeutą turėtų kreiptis ir gydytojo ortopedo atsiųsti pacientai. Užsiregistruoti galima ne tik tada, kai pacientą vargina tam tikri aukščiau išvardyti negalavimai ar reikalinga atitinkamo specialisto pagalba po traumos, operacijos ar ligos, bet ir profilaktiškai. Profilaktinės konsultacijos metu mūsų kineziterapeutai Vilniuje įvertins jūsų laikyseną, judėjimo stereotipus, sąnarių mobilumą ir kvėpavimą, taip pat patars, kokių veiksmų imtis ateityje.

 

Kaip atrodo apsilankymas pas kineziterapeutą?

Kineziterapeuto kabinete jūs gausite šią pagalbą:

 • edukaciją ir patarimus – kineziterapeutai gali patarti dėl netinkamo elgesio, galinčio turėti įtakos kasdieniam gyvenimui, pavyzdžiui, netaisyklinga laikysena ir netinkamas sunkių daiktų kėlimo ar nešimo būdas, 
 • patarimus fizinio aktyvumo klausimais, tinkamų pratimų parinkimą – mankštą pacientui galima rekomenduoti dėl bendros sveikatos palaikymo, kūno mobilumo gerinimo bei tam tikrų kūno dalių stiprinimo,
 • manualinę terapiją – kai kineziterapeutas rankomis taiko atitinkamus judesius, iš esmės, daro masažą, kuris padeda sumažinti raumenų, raiščių, sąnarių skausmą bei sustingimą.

Taigi kineziterapeutas gali pacientui suteikti daug ir skirtingos pagalbos. Tai ne tik kineziterapija, taikant fizines neinvazines procedūras gydymui, reabilitacijai ir profilaktikai, bet ir gydomieji masažai bei manualinės terapijos.

Pirmojo susitikimo metu kineziterapeutas (Vilnius) atkreipia dėmesį į daugelį svarbių klausimų, įskaitant jūsų sveikatos būklę, praeityje patirtas traumas bei operacijas. Jis taip pat atidžiai įvertina paciento kūno laikyseną ir kvėpavimą. Po to seka kūno būklės tikrinimas rankų pagalba, kurio metu yra įvertinamas atskirų audinių įsitempimas. Jei raumenų audiniai yra įsitempę per daug, specialistas juos stengiasi atpalaiduoti, didina judesių amplitudę, o tai, savo ruožtu, pagerina paciento judesių mobilumą ir savijautą. Svarbų vaidmenį kineziterapeuto kabinete atlieka tiek mankšta, tiek judėjimas – tiek laisvai, naudojant tik savo kūno jėgą, tiek pasitelkiant daugybę specializuotų priemonių, suteikiančių didesnį terapijos efektą.

 

Kaip išsirinkti kineziterapeutą?

Pagrindinis dalykas, kurį turėtume patikrinti rinkdamiesi kineziterapeutą, tai jo įgytas išsilavinimas bei kvalifikacija. Geriausi kineziterapeutai glaudžiasi po mūsų stogu!

Kitas klausimas – kineziterapeuto patirtis ir kompetencija dirbti su konkrečia paciento liga. Jokia paslaptis, kad bet kuris specialistas negali būti visų galų meistras, tad reikėtų pasidomėti kineziterapeuto turima patirtimi dirbant su tam tikromis ligomis. Ieškodami pagalbos dėl traumų ar ligų įsitikinkite, kad pasirinktas kineziterapeutas turi manualinės terapijos žinių ir praktikos. Norint dirbti su neurologiniais pacientais (pvz., po insulto) ar mažamečiais vaikais taip pat reikia atitinkamų žinių bagažo.

Kiekvienas ALFA STEPS kineziterapeutas Vilniuje turi aukštąjį išsilavinimą, aukštas kvalifikacijas ir begalę įvairiausių kursų savo sąskaitoje, tad būkite tikri, kad čia – pas mus – gausite tinkamą ir kokybišką pagalbą visais klausimais.

 

Profesionalūs kineziterapeutai Vilniuje

Pasirinkę mus, gausite ne tik rūpestį, nuoširdumą ir jaukią atmosferą, bet ir kompetenciją, ilgametę patirtį bei efektyvius rezultatus. Esame tam, kad suteiktume pagalbą įvairaus amžiaus žmonėms, turintiems nusiskundimų, sveikatos problemų arba norintiems pakeisti savo gyvenseną į gerą.