Pasiruošk bėgimui su Aidu Ardzijausku ir ALFA STEPS

Viena seniausių sporto rūšių ir šiuo metu sparčiai populiarėjančių aktyvaus laisvalaikio leidimo formų  yra bėgimas. Vis daugiau žmonių, nesvarbu kokio amžiaus jie bebūtų,  stengiasi įterpti į savo dienotvarkę reguliarų bėgiojimą.  Mada tai ar sveikos gyvensenos paieškos, priklauso tik nuo kiekvieno žmogaus požiūrio į sportą.

Ne paslaptis, jog bėgiojimas turi daug privalumų: ugdo ir tobulina ištvermę, raumenų jėgą, grūdina valią, stiprina sveikatą, didina darbingumą, padeda sureguliuoti svorį, atitraukia nuo žalingų įpročių.
Mokslininkai nustatė, kad ilgas lėtas bėgimas – paprasčiausia bei efektyviausia priemonė  širdies ir kraujagyslių sistemai stiprinti. Tai geriausia mankšta širdžiai. Bėgant deguonies suvartojama kelis kartus daugiau nei paprastai. Be to, bėgiodamas žmogus nors trumpam pamiršta kasdieninio gyvenimo rūpesčius.

Pastebima ir kita tendencija. Žmonės nepasiruošę bėgimams dalyvauja organizuojamuose bėgimo renginiuose, nes tai populiarus būdas demonstruoti domėjimąsi sveika gyvensena. Tokie eksperimentai vietoj lauktos naudos ir geros savijautos gali išprovokuoti rimtas traumas, skausmus, kartais net mirtį.

Aidas Ardzijauskas – ilgų nuotolių bėgikas iš Lietuvos, dalyvaujantis plento bėgimo, ultramaratonų , įvairiuose bėgimo žygiuose, kartu su ALFA STEPS komanda parengė ciklą video ir kitos informacijos: kaip tinkamai pasiruošti bėgimui, nuo ko pradėti, didžiausios klaidos, ką ir kada valgyti, kiek skysčių vartoti, kaip atsigauti po didelio fizinio krūvio.

Grįžti