Kineziterapija

Kineziterapija

Kineziterapija yra mediciniškai pagrįsta ir laiko patikrinta, paprastu judesiu pagrįsta sveikatingumo priemonė. Kadangi kineziterapijos procedūros paremtos paties žmogaus organizmo procesais ir raumenų elastinėmis savybėmis, šis reabilitacijos ir kūno stiprinimo metodas yra neinvazinis ir nereikalauja specialaus pasirengimo.
Dėl šių priežasčių, kineziterapija yra puikus, saugus ir patikimas gijimo būdas bei priemonė gerinti žmogaus sveikatą ir įgalinti žmogaus aktyvumą. Tam, kad padėtų Jums siekti šių tikslų, ALFA STEPS kineziterapeutų komanda siūlo plačią ir profesionalią kineziterapijos paslaugų programą, individualiai subalansuotą unikaliems kiekvieno asmens kūno ir sveikatos poreikiams.

ALFA STEPS KINEZITERAPIJOS PROGRAMA

Kineziterapija leidžia įvertinti neuro-raumeninės sistemos funkcijas ir moksliškai pagrįstais veiksmais gerinti žmogaus sveikatą paprasto judesio pagalba. Profesionalios kineziterapijos paslaugos yra saugus, neinvazinis, sveikatos nežalojantis gydymo būdas. Šios kineziterapijos savybės daro ją patrauklia ir priimtina įvairiems ALFA STEPS bendruomenės nariams – nesvarbu, ar jie siekia įveikti kasdienius sveikatos rūpesčius ar efektyviai pasiruošti naujiems profesionalaus sporto iššūkiams.

ALFA STEPS kineziterapeutų komanda pasirengusi suteikti aukščiausios kokybės paslaugas po traumų ar operacijų, taip pat patiriant įvairius skausmus ar negalavimus, siekiant atstatyti ar gerinti kūno funkcijas ir paprasčiausiai norint pagerinti gyvenimo kokybę, gyventi aktyviau ir sveikiau. Siekdami užtikrinti maksimalų komfortą, išvengti papildomo streso ar blaškymosi, ALFA STEPS sporto klubo kineziterapija Vilniuje vykdoma individualiai arba mažose grupėse.

Kadangi kineziterapija apima platų gydymo metodų spektrą, pirmiausia būtina nustatyti konkrečius Jūsų fizinės būklės poreikius ir Jūsų lūkesčius. Todėl kineziterapeuto konsultacijos metu nuodugniai įvertinsime Jūsų skeleto raumenyno problemas, ir pasiūlysime Jūsų poreikius bei lūkesčius geriausiai atitinkančią aktyviosios ar pasyviosios kineziterapijos pratimų programą

  • Aktyvioji. Įvairūs mankštos ir sporto pratimai, kuriuos su kineziterapeuto pagalba aktyviai atlieka pats žmogus. Į aktyviosios reabilitacijos programą įtraukiame tiek stiprinimo, tiek raumenų tempimo pratimus.
  • Pasyvioji. Kineziterapeuto žmogui atliekami pasyvūs raumenų tempimai, įskaitant, žinoma, masažą. Taikome įvairias sportinio ir gydomojo masažo formas, skirtas atpalaiduoti, nuskausminti, mažinti patinimą, slopinti uždegiminį procesą, atstatyti raumens funkciją, pagerinti raumenų ir audinių mitybą ir kt.

KINEZITERAPINIS PASIRUOŠIMAS SPORTUI

Kaip ir kitos ALFA STEPS sporto ir sveikatingumo programos paslaugos, kineziterapinis pasiruošimas sportui prasideda nuo nuodugnaus skeleto-raumenyno ištyrimo. Remiantis ištyrimo duomenimis ir atsižvelgus į Jūsų išsikeltus tikslus ir sporto šakos specifiką, sudaroma individuali kineziterapijos pratimų programa.

Pagrindinis kineziterapinio pasiruošimo tikslas – traumų prevencija. Siekdami sustiprinti Jūsų kūno atsparumą traumoms ar įvairiems su sportu susijusiems sužeidimams, mūsų kineziterapeutai ir medicinos personalas ypatingą dėmesį kreipia į:

  • silpnųjų grandžių stiprinimą, pvz., liemens stabilumo didinimą
  • galūnių amplitudžių gerinimas
  • probleminių sričių stabilizavimą
  • kiekvienos sporto šakos specifinių traumų prevencija,
  • asimetrinių, ciklinių bei aciklinių sporto šakų padarinių mažinimą

MŪSŲ KINEZITERAPEUTAI

ALFA STEPS sporto klubo atliekama kineziterapija (Vilnius) yra unikali ne vien dėl plataus siūlomų paslaugų ir terapinių priemonių spektro, bet ir dėl profesionalios kineziterapeutų komandos, kurie šias paslaugas teikia. Visi mūsų sporto klube dirbantys profesionalai aktyviai domisi naujausiomis medicinos mokslo tendencijomis ir, kruopščiai patikrinę jų veiksmingumą, nuolat atnaujina ir papildo teikiamų kineziterapijos paslaugų paketą. Dauguma mūsų komandos narių taip pat turi patirties teikiant reabilitacines paslaugas geriausiems Lietuvos atletams; ALFA STEPS kineziterapeutai taip pat reguliariai komentuoja sveikatingumo temas viešojoje erdvėje.

Kineziterapijos nauda ir poveikis organizmui

Kineziterapija kitaip dar vadinama gydymo būdu, kuomet judesio pagalba ir fizinio aktyvumo didinimu galime įveikti lėtinį ir ūmų skausmą, sveikatos sutrikimus bei reabilituotis, gyjant po chirurginių intervencijų ar traumų gydymo. Remiantis įvairiais moksliniais tyrimais, galima teigti, jog kineziterapija yra naudinga mūsų sveikatinimui, geros savijautos, normalios fizinės ir psichinės būsenos palaikymui bei darbingumo didinimui.

Didžiausias kineziterapijos poveikis ir nauda mūsų organizmui jaučiama tuomet, kai visos fizinės veiklos ir pratimai yra parenkami individualiai. Kineziterapiją dažniausiai skiria fizinės medicinos ir reabilitacijos arba šeimos gydytojas, įvertinęs visa gydymo informaciją, pradedant nuo ligos diagnostikos, gydymo eigos, mūsų organizmo fizinės būklės įvertinimo, atsižvelgiant į amžių, mitybos įpročius ir gyvenimo būdą, profesinius ypatumus, baigiant sąmoningu mūsų noru dalyvauti fizinio aktyvumo veiklose ir bendradarbiauti su kineziterapeutu.

Kokias problemas galima spręsti kineziterapijos pagalba?

Kineziterapijos pagalba galima spręsti įvairius sveikatos sutrikimus ir problemas, tokias kaip nugaros, stuburo, sąnarių skausmai. Taip pat ji gali būti taikoma papildant antsvorio turinčių žmonių gydymą, siekiant normalizuoti jų kūno masės indeksą, aktyvinant organizmo metabolizmą ir medžiagų apykaitą. Visada svarbu laikytis kineziterapeuto paskirto fizinio aktyvumo režimo, tiems, kurie skundžiasi širdies ir kraujotakos sutrikimais, sergant venų varikoze, ateroskleroze, širdies aortos vožtuvo stenoze (širdies yda) ir kitomis ligomis. Kineziterapija galima palengvinti sveikatos būklę, esant ir neurologiniams, plaučių ir kvėpavimo takų, vidaus organų ir virškinamojo trakto veiklos sutrikimams, kaulų ar raumenų traumoms bei reabilituojantis po sudėtingų operacijų ar chirurginių intervencijų, kuomet rekomenduojama kuo daugiau judėti, kad nesusidarytų gyvybei pavojingi kraujo trombai.

Kas yra kineziterapeutas?

Kineziterapeutas – sveikatos priežiūros specialistas, galintis atkurti judėjimo funkciją ir mobilumą po įvairių traumų, operacijų ar lėtinių ligų komplikacijų. Taip pat kineziterapeutas gali koreguoti netaisyklingą laikyseną, didinti fizinį aktyvumą, raumenų tonusą ir ištvermę.

Šios srities specialistas gali sumažinti ilgai kamuojančius skausmus, teisingai paskirstydamas fizines apkrovas mūsų organizmui. Konsultuodamasis su šeimos gydytoju ar kitais jus gydančiais specialistais, kineziterapeutas sudarys gydymo planą, pagal kurį numatys fizinio aktyvumo veiklas bei pratimus, padėsiančius pagerinti jūsų sveikatos būklę. Specialistas nuolat seka jūsų ligos istoriją, ypatingais atvejais konsultuojasi su kolegomis, remiasi gydytojų rekomendacijomis. Taip pat stebės jūsų daromą pažangą ir rezultatus, pagal kuriuos koreguos gydymo planą ir numatys, kurios priemonės yra tinkamiausios būtent jūsų organizmui.

Kuo kineziterapija skiriasi nuo mankštos?

Kineziterapija nėra įprasta mankšta, kurią galime atlikti kiekvieną rytą. Visų pirma dėl to, kad visos fizinės veiklos yra numatytos išsamiai atlikus sveikatos diagnostiką ir įvertinus jūsų fizinę būklę. Ištyrimo metu atliekami įvairūs specializuoti testai, padedantys nustatyti sveikatos sutrikimus. Pagal gautus tyrimų rezultatus, kiekvienam pacientui yra skiriamas individualus dėmesys, kad kuo labiau būtų galima įsigilinti į sveikatos problemų priežastį ir sumažinti kančias, patiriamas dėl lėtinių negalavimų ar patirtų traumų. Kitas ne ką mažiau svarbus uždavinys – atstatyti ir pagerinti paciento mobilumą ir buvusią gyvenimo kokybę, ugdant įprotį būti fiziškai aktyviam ir daugiau judėti. Tad kineziterapija gali mums padėti gerai jaustis nuo gimimo iki gilios senatvės, džiaugiantis gera nuotaika ir savijauta.

Treniruotės su kineziterapeutu

Treniruotės su kineziterapeutu yra vykdomos individualiai arba mažose žmonių grupelėse, kad specialistas galėtų stebėti ir pagelbėti atliekant įvairaus fizinio sudėtingumo pratimus. Taip jis gali įvertinti jūsų raumenų tonusą, ištvermę, sąnarių paslankumą, laikyseną, koordinaciją, gebėjimą laikyti pusiausvyrą. Įvertinus jūsų galimybes, sudaroma individuali programa, pagal kurią palaipsniui aktyvinamos tos raumenų grupės ir kūno vietos, kurioms labiausiai reikia dėmesio, nuimant apkrovas, įtampą ir įsisenėjusį skausmą.
Kineziterapijos programa nugarai

Dirbantys sėdimą ir stovimą darbą puikiai žino, ką reiškia nugaros skausmai juosmens, pečių linijos ir kaklo srityse. Nesiimant jokių priemonių, ilgainiui tai gali virsti rimtomis sveikatos problemomis. Dėl to būtina pasirūpinti prevencija ir išbandyti kineziterapijos programą, skirtą nugaros raumenų stiprinimui ir laikysenos gerinimui.

Kineziterapijos programa nugarai – specializuotų pratimų rinkinys, skirtas nugaros raumenų tonuso atstatymui ir subalansavimui bei skausmų mažinimui. Kineziterapeutas parenka pratimus, atsižvelgdamas į problemos pobūdį. Pavyzdžiui, raumenų tonuso ir ištvermės didinimui, daugiau dėmesio skiriama giluminių raumenų grupėms. Laikysenos korekcijai yra stiprinami raumenys, esantys šalia stuburo ir juosmeninio korseto raumenys. Visi pratimai yra atliekami su kineziterapeuto priežiūra, todėl yra visiškai saugūs.

Kineziterapijos programa stuburui

Kūno laikysena labai priklauso nuo mūsų stuburo stabilumo ir jį palaikančių raumenų tonuso. Todėl jaučiant diskomfortą, reikėtų ilgai nedelsti ir kreiptis į kineziterapeutą, kuris įvertins jūsų stuburo būklę bei parinks tinkamą gydymo programą.

Kineziterapijos programa stuburui yra rekomenduojama tiems, kurie nori pagerinti savo laikyseną ir koreguoti stuburo padėtį, esant kifozinei-lordozinei, plokščiai, lordozinei ar atsilošusiai atgal nugarai. Kineziterapeutas, įvertinęs jūsų situaciją, padės sustiprinti apatinę nugaros dalį ir pilvo raumenis, padėsiančius stabilizuoti stuburo padėtį ir sumažinti jam tenkančias fizines apkrovas. Kineziterapijos programos stuburui pratimai puikiai tinka įvairaus amžiaus žmonėms, tiek suaugusiems, tiek skirtingo amžiaus vaikams. Ypač tai aktualu paaugliams, kurie augimo piko metu jaučia stiprius stuburo skausmus.

Kineziterapijos treniruotės

Visos kineziterapijos treniruotės vyksta individualiai arba mažose žmonių grupelėse, prižiūrint kineziterapijos specialistui, kuris užtikrina, jog visi pratimai bus daromi saugiai ir nepakenks jūsų sveikatai. Teisingi judesiai ir amplitudės, padeda atstatyti ir koreguoti raumenų tonusą, raiščių elastingumą ir sąnarių lankstumą. Kineziterapijos treniruotės yra naudingos dar ir dėl to, kad padeda sumažinti nervinę įtampą, nuovargį, didina dėmesio koncentraciją, darbingumą ir stiprina imuninės sistemos atsaką.

Individualūs kineziterapijos užsiėmimai mankštos salėje

Visi norintys individualiai sportuoti ar mankštintis su kineziterapeuto priežiūra gali dalyvauti užsiėmimuose mankštos salėje. Šios treniruotės yra rekomenduojamos visiems norintiems fiziškai sustiprėti, pagerinti laikyseną, išlikti energingiems ir darbingiems bei ugdyti fizinio aktyvumo ir judėjimo įgūdžius, padėsiančius palaikyti puikią fizinę formą ir psichoemocinę būseną.

Taip pat individualūs kineziterapijos užsiėmimai yra rekomenduojami asmenims, kurie po reabilitacijos gydymo kurso siekian palaikyti didesnį fizinį aktyvumą ir ugdyti judėjimo įgūdžius. Treniruotėse dirbama su įvairiomis papildomomis priemonėmis: kamuoliais, gumomis, nestabiliais paviršiais bei savo kūno svoriu. Taip efektyviai sustiprinsite nusilpusius raumenis dėl sėdimo darbo; sumažinsite ar iš viso pašalinsite lėtinius skausmus; nuovargį ir įtampą raumenyse bei pagerinsite laikyseną.

Individualūs kineziterapijos užsiėmimai internetu

Norintiems sportuoti patiems patogiu metu yra siūlomi individualūs kineziterapijos užsiėmimai internetu. Galima susiderinti su kineziterapeutu tvarkaraštį ir jungtis nuotoliniu būdu, kur tiesiogiai matysite visus pratimus arba galite paprašyt, kad visi pratimai būtų filmuojami ir jums asmeniškai būtų atsiųstas video įrašas.

Papildomai galima užsisakyti ir individualią kineziterapeuto konsultaciją, kurios metu bus įvertintas jūsų fizinis pajėgumas ir sveikatos būklė. Pagal tai bus galima spręsti, ar galite savarankiškai sportuoti namų sąlygomis bei pateikti vertingų patarimų ir rekomendacijų.

Pasirūpinkite savo sveikata ir nekentėkite lėtinių skausmų. Tam padeda reguliarus judėjimas. Net ir pusvalandis fizinio aktyvuvmo, sporto gali ženkliai suaktvyvinti jūsų kvėpavimą, kraujotaką, smegenų veiklą, kas ilgainiui ir lemia gerą savijautą, nuotaiką bei darbingumą.

Grupinės kineziterapijos užsiėmimai mankštos salėje

Priklausomai nuo pasirinkto gyvenimo būdo ir darbo pobūdžio kasmet daugiau ar mažiau jaučiame senėjimo procesus. Dėl to labai svarbu palaikyti fizinio aktyvumo režimą ir sutvirtinti griaučių raumenis. Tai ypatingai svarbu, jei dirbate statinėse padėtyse – ilgai stovint ar sėdint. Tokiu atveju gali formuotis netaisyklinga laikysena, varginti kaklo, tarpumenčio ar apatinės nugaros dalies skausmai, vėliau sukeliantys ir rimtesnes sveikatos problemas. Grupinės kineziterapijos užsiėmimų metu mankštos salėje bus aktyvinami tie raumenys, kurie dienos metu nebuvo treniruojami, kas padės palaikyti gerą fizinę formą ir pailsinti pavargusius raumenis. Treniruotės metu ne tik treniruosite raumenis, tačiau ir jausite, kaip gerėja psichoemocinė būsena, nes fizinis aktyvumas skatina seratonino, kitaip vadinamo „laimės hormonu“, išsiskyrimą.

Grupinės kineziterapijos užsiėmimai yra skirti įvairaus amžiaus žmonėms, nes kineziterapeutas, atsižvelgdamas į fizinį pajėgumą ir sveikatos būklę, paskirs fizinius pratimus, padėsiančius spręsti įsisenėjusias sveikatos problemas. Taip pat prireikus individualaus patarimo, kineziterapeutas pakonsultuos ir parodys fizinius pratimus, kuriuos bus galima atlikti ir savarankiškai sportuojant namuose.

Grupinės kineziterapijos užsiėmimai internetu

Karantino metu gana sudėtinga rasti tinkamą profesionalią pagalbą, jei jos ieškoma dėl jaučiamo diskomforto, raumenų įtampos, sąnarių maudimo ar varginančio lėtinio skausmo. Tokiu atveju, rekomenduojama pasitarti su kineziterapeutu, kuris įvertins jūsų fizinį pasiruošimą ir sudarys fizinio aktyvumo bei sveikatingumo programą, padėsiančią sustiprinti tiek giluminius, tiek išorinius raumenis ir pagerinti jų tonusą. Būtent reguliarus fizinis judėjimas, padeda įveikti įvairius sveikatos sutrikimus ir sustiprinti imuninę sistemą. Grupinės kineziterapijos užsiėmimai internetu vyksta jums patogiu metu, dėl to yra galimybė derinti juos su savo užimtumu. Be to, tai puikus būdas motyvuoti ir savo šeimos narius būti fiziškai aktyvesniems ir daugiau judėti, pradžioje prižiūrint kineziterapeutui, kol išmokus pratimus, juos galėsite atlikti ir savarankiškai.

Sporto kineziterapija. Kas tai?

Sporto kineziterapija nuo kitų sporto sričių skiriasi tuo, jog didžiausias dėmesys yra skiriamas profesionaliai pagalbai, padedančiai atgauti fizinę sveikatą po įvairių traumų, operacijų ar reabilitacijos programų. Visais šiais atvejais, kineziterapeutas, pasitelkdamas visas su sportu susijusias žinias ir įvertinęs jūsų fizines galimybes, sudaro individualią kineziterapijos programą, padedančią spręsti diskomfortą ir skausmą keliančias problemas, atstatant normalią raumenų tonusą, stabilizuojant stuburą ir gerinant laikyseną.

Į sporto srities kineziterapeutus kreipiasi profesionalūs sportininkai ar atletai, besigydantys profesines traumas, tam, kad galėtų susigrąžinti savo fizinę formą. Dažniausiai pasitaikančios traumos yra sausgyslių ir raiščių patempimai; raumenų ar kelio menisko plyšimai; peties sąnario, alkūnių, apatinės nugaros dalies, Achilo sausgyslės pažeidimai. Tad sporto kineziterapeuto užduotis – kiekvienam pacientui, atsižvelgiant į jo traumos pobūdį ir sveikatos būklę, sudaryti individualią kineziterapijos programą, kur būtų nurodyti pratimai, atskiroms raumenų grupėms stiprinti bei atstatyti jų pajėgumą.

Sporto kineziterapijos programa – padeda ne tik atstatyti įvairius sportinių traumų pažeidimus, bet ir susigrąžinti fizinę ištvermę, koordinaciją bei pasitikėjimą savo jėgomis. Gijimo procesas su kineziterapeuto pagalba vyksta sklandžiau ir žymiai sparčiau. Be konkrečių sporto kineziterapijos pratimų, rekomenduojama papildomai, pagal galimybes, reguliariai atlikti ir sportinį masažą, kuris padeda pagerinti kraujotaką, kas labai svarbu sportinių traumų gijimui. Taip pat naudingas ir kinezioteipavimas, padedantis sumažinti uždegimą ir stabilizuoti pažeistą kūno vietą bei manualinė terapija, kuomet kineziterapeutas rankomis gali nustatyti sąnarių ir raumenų būklę. Visa tai kompleksiškai gali padėti sportininkam greičiau grįžti ir tęsti profesinę karjerą.

Kineziterapeuto vaidmuo sportininko gyvenime svarbus ir dėl traumų prevencijos. Atliekant specialiai sportininkui pagal sporto šaką, esamą fizinę būklę parinktus pratimus, siekiama užtikrinti pakankamą judesių amplitudę, normalų raumenų tonusą, sausgyslių elastingumą. Tai vėliau gali padėti siekiant sportinių rezultatų, o svarbiausia – jų siekti išvengiant traumų.

Jei Jus domina profesionaliai atliekama kineziterapija Vilniuje, o taip pat jei turite kitų klausimų, poreikių ar tikslų, kuriuos norite įgyvendinti – susisiekite!

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea