Nugaros masažas

Nugaros masažas

Nugaros masažas

Masažas, kaip įvairių negalavimų gydymo būdas, buvo naudojamas jau daugiau nei prieš 3000 metų senovės Kinijoje. Jis tapo oficialiu gydymo metodu dar XVI amžiuje prancūzų gydytojo Ambroise Paré dėka. Vėlesniais šimtmečiais imta tobulinti masažo meną kuriant ištisas masažų sistemas, pritaikytas ligoms gydyti ir jų profilaktikai, taip pat apibrėžtos masažų indikacijos ir kontraindikacijos.

Nugaros masažas, visų pirma, leidžia pašalinti visą susikaupusią įtampą šioje kūno dalyje. Turbūt nenustebinsime pasakydami, kad su tuo susiduria kone kiekvienas suaugęs žmogus, ypatingai senyvo amžiaus asmenys, o šiais laikais net jaunuoliai! Taip pat nugaros masažas stiprina silpnesnius raumenis ir teikia raminamąjį poveikį jūsų sielai. Masažas yra tarsi menas – jame rasite dešimtis skirtingų technikų, kurios puikiai atlieps kiekvieno žmogaus poreikius ir išspręs individualias problemas.

Atminkite, kad nugaros skausmas yra tikrų tikriausias ženklas, jog jūsų stuburui kažkas negerai. Tai gali reikšti, kad jūsų nugaros raumenys nefunkcionuoja taip, kaip turėtų, arba yra nusilpę, o gal pernelyg įtempti. Ilgai patiriant nugaros skausmą kinta laikysena, todėl pajutus problemas nugaros srityje turėtumėte kuo skubiau kreiptis pas specialistus. Geras nugaros masažas yra jūsų geros savijautos bei taisyklingos laikysenos garantas.

Iki šių dienų yra sukurta daugybė nugaros masažo technikų ir rūšių, priklausomai nuo patiriamų negalavimų priežasties. Vis dėlto labiausiai paplitęs klasikinis nugaros masažas, kurio specifinės technikos turi gydomąjį poveikį minkštiesiems stuburo audiniams ir sąnariams bei visam kūnui. Jis gali būti naudojamas visam stuburui arba atskiroms jo dalims: juosmens, krūtinės ląstos arba sėdimosios sritims.

Nugaros masažo teikiamos naudos

Kai kam gali atrodyti neįtikėtina, tačiau stuburo ir nugaros masažas padeda kovoti su daugeliu ligų. Toks masažas gali padėti pašalinti kaklo skausmą, sustingimą, taip pat galvos skausmą, skausmą kvėpuojant. Jis gali išgydyti išialgiją (sėdimojo nervo skausmą), pašalinti apatinės kūno dalies tirpimo jausmą, be to, stiprinti raumenis. Tai tik dalis problemų, su kuriomis dažniausiai susiduria žmonės.

Svarbu tinkamai pasirūpinti savo sveikata. Stuburo ir nugaros masažas atpalaiduoja įsitempusius raumenis, šie tampa labiau elastingi, be to, pagerėja stuburo slankstelių paslankumas. Profesionalūs masažuotojo judesiai malšina nugaros skausmus, padeda išvengti simptomų pablogėjimo ir stabdo degeneracinių pakitimų vystymąsi. Kineziterapeuto prisilietimai taip pat ramina nervų sistemą. Kokybiško nugaros masažo metu išsiskiria serotoninas, todėl jaučiatės geriau. Taip pat tikslingi masažo judesiai pagerina odos būklę, nes pašalina negyvą odą, kuri turi įtakos odos kvėpavimui, lygumui ir stangrumui. Ši procedūra, atlikta profesionalaus specialisto, suteikia atsipalaidavimo ir geresnės savijautos jausmą.

Trumpai tariant, nugaros masažas susideda iš tam tikrų taškų raumenyse spaudimo, kuris sukelia fiziologines organizmo reakcijas, padedančias išspręsti daugelį problemų. Profesionalūs ir išlavinti masažo specialisto judesiai sušildo ir išjudina raumenis, malšina trigerinių taškų maudimą ar skausmą ir suaktyvina kraujotaką. Taigi apibendrinant, nugaros bei stuburo masažas:

 • mažina raumenų įtampą, juos atpalaiduoja,
 • mažina jautrumą skausmui,
 • aprūpina raumenis deguonimi ir maistinėmis medžiagomis,
 • gerina kraujotaką bei limfos tekėjimą,
 • slopina toksinų bei metabolitų kaupimąsi,
 • regeneruoja raumenų audinius,
 • mažina refleksinių raumenų susitraukimus.

Mūsų profesionalios komandos specialistai įvertina kiekvieno kliento būklę, analizuoja nusiskundimus ir individualiai pritaiko reikiamus masažo judesius efektyviam gydymui. ALFA STEPS nugaros masažas Vilniuje padės jau po pirmo seanso.

Kada rekomenduojama kreiptis dėl nugaros masažo?

Kaip jau minėjome kiek anksčiau šiame tekste, su nugaros skausmu gali susidurti bet kokios amžiaus žmogus. Nuolatinė įtampa darbe, aktyvus gyvenimo būdas, intensyvios sporto treniruotės, praeityje ar neseniai patirtos traumos, netaisyklinga laikysena, sėdimas darbas, ilgos valandos žaidžiant kompiuterinius žaidimus, galų gale, senatvė – visa tai dažnai iššaukia nugaros bei stuburo skausmus arba mažų mažiausiai maudimą.

Dažniausiai kineziterapeutų praktikoje pasitaikantis masažas yra atliekamas juosmeninei stuburo daliai. Taip yra todėl, kad dažniausiai pasitaikantys nusiskundimai yra dėl apatinės nugaros dalies, atsirandantys daugiausia dėl degeneracinių pakitimų ir jų pasekmių, tokių kaip, pavyzdžiui, diskopatija.

Rekomenduojame atlikti nugaros ir stuburo masažą, jei kenčiate nuo įvairiausių nugaros skausmų. Taip pat ir dėl šių priežasčių:

 • skausmo, susijusio su netaisyklinga kūno laikysena ar itin pasyviu gyvenimo būdu,
 • skausmo, juntamo apatinėje nugaros dalyje, taip pat besiplečiančio ir į kitas sritis,
 • stuburo ligų,
 • disko išvaržos,
 • raumenų tonuso sutrikimų,
 • tokių ligų kaip neuralgijos ir neurito,
 • psichinės įtampos, streso, depresijos,
 • bendro kūno nuovargio,
 • pasikartojančio ar nuolatinio galvos skausmo,
 • sutrikusios kraujotakos bei tirpstančių kūno dalių,
 • kvėpavimo takų ligų (pvz., astmos, emfizemos).

Tik atminkite, norint, kad nugaros masažas būtų išties veiksmingas, jis turėtų trukti mažiausiai 20 minučių ir būti pakartotas bent 5 kartus.

Nugaros masažas Vilniuje

Kadangi žmones kamuoja skirtingos problemos, nugaros ir stuburo masažas turėtų būti pritaikytas būtent pagal individualius poreikius, kad problemos būtų išspręstos efektyviai ir greitai.

ALFA STEPS komandos nariai yra patyrę ir turintys aukštas kvalifikacijas, todėl puikiai gebantys atliepti visus jūsų organizmo poreikius. Kompetentingi masažuotojai, įsiklausę į jus, pritaikys geriausią masažo techniką jūsų kūnui. Nugaros masažas Vilniuje – tai puiki galimybė pasirūpinti savimi kokybiškai, patikimai ir už prieinamą kainą. Mus rasite centrinėje Vilniaus dalyje, todėl pasieksite greitai ir patogiai iš bet kurios miesto dalies.

Turite klausimų, poreikių ar tikslų, kuriuos norite įgyvendinti?

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea