Sausos adatos terapija

Sausos adatos terapija

Sausos adatos (Dry needling) terapija yra tarsi akupunktūros atmaina, pritaikyta šių laikų dažnoms sveikatos problemoms gydyti. Tradicinė akupunktūra labiau skirta skausmui, diskomfortui palengvinti, atveriant žmogaus energijos srautus.  Dry Needling terapijos tikslas – taikyti tiesiai į miofascijinius trigerinius taškus (MTT), siekiant juos atpalaiduoti.

Šiuolaikinės sausos adatos terapijos procedūros ištakos yra susijusios su profesoriaus K.Lewit 1979 m. atliktu tyrimu apie trumpalaikį ir ilgalaikį sausos adatos poveikį gydant miofascijinį skausmą. Tyrime dalyvavo 241 pacientas, turintis bendrai 312 skausmingų miofascijinių trigerinių taškų (MTT). Rezultatai parodė, kad skausmas sumažėjo 86 procentams visų atvejų, kuomet skausmingiausia vieta buvo užfiksuota adata. Taip K.Lewit išpopuliarino frazę „Adatos efektas“, kuomet nuskausminamasis poveikis pasiekiamas su adata, bet be injekcijos.

Skirtingai nei akupunktūros taškai, kurie nekinta, nėra apčiuopiami ir nebūtinai kieti, MTT gali atsirasti daugelyje raumens vietų ir sausos adatos terapijos metu yra nustatomi palpacijos būdu.

Sausos adatos terapija skirta:

  • atpalaiduoti trigerinius taškus po didelio fizinio krūvio,
  • mažinti įtampą ir sustingimą minkštuosiuose audiniuose,
  • lengvinti galvos skausmą ir migreną,
  • atpalaiduoti užspaustus nervus,
  • gerinti randų būklę.

Sausos adatos terapijos metu naudojamos daug plonesnės, lankstesnės, užapvalintos, o ne kūginės aštriu galu adatos, todėl jos nėra tokios skausmingos dūrio metu lyginant su įprastomis injekcijų adatomis. Sausos adatos yra įsmeigiamos į minkštuosius audinius ir jomis “manipuliuojama” siekiant atpalaiduoti raumenį bei sumažinti skausmą.

Sausos adatos terapijos procedūros trukmė – 15-30 min. Specialaus pasiruošimo prieš šią procedūrą nereikia.

Po procedūros galimi labai nežymūs šalutiniai poveikiai: nedidelės mėlynės,  laikinas nedidelis skausmas. Taip pat po procedūros rekomenduojama 24-48 val. vengti sportinio krūvio. Procedūros dieną nerekomenduojamas vietos, kurioje buvo atliekama sausos adatos terapija, masažas.

Sausos adatos terapijos procedūra negali būti atliekama, jei klientas turi:

  • Piktybinių navikų.
  • Odos ligų/atvirų žaizdų.
  • Periferinę aneurizmą.
  • Adatų fobiją.

Turite klausimų, poreikių ar tikslų, kuriuos norite įgyvendinti?

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea