AR JUMS NENUSIBODO „DIETŲ“ NAUJOVĖS?!

Dieta pagal kraujo grupes, mėnulio fazes arba tuojau… naujiena dietų industrijoj: nauja ir išskirtinė dieta, padėsianti sureguliuoti Jūsų hormoninį profilį!

Stokodami valios, ryžto, nuoseklaus bei nepertraukiamo darbo esame mėtomi tarp aktualiausių dienraščių antraščių, skelbiančių pasauliui ,,išskirtinės dietos amžiaus“ pradžią. Nesigilindami puolame domėtis ir jau kitą dieną pradedame laikytis naujų rekomendacijų, padėsiančių mums sulieknėti.

ASMENINIAI PASTEBĖJIMAI

Nedrįsiu teigti, kad mano minėtos ir begalė kitų dietų yra neveiksmingos. Taip tikrai nėra. Kiekvienas mitybos būdas ar stilius (pastebėjau, kad žodis ,,dieta“ asocijuojamas su bado laikais) yra unikalus, pasižymintis išskirtinėmis savybėmis, kurios dažnai lemia pasiektus rezultatus juo besivadovaujant. Tačiau, jeigu vienas gali pasiekti gerą savijautą valgydamas tik vieną kartą per dieną arba visiškai atsisakęs angliavandenių (kruopų, miltinių, konditerinių produktų, vaisių) tai nereiškia, kad ir kitas pasieks tokių pačių rezultatų.

INDIVIDUALUMAS!

Kiekvienas esame individualus, gyvenantis skirtingu ritmu, valgantis, dirbantis taip, kaip mums patogiausia. Ar galėtumėt gyventi kieno nors kito gyvenimą, dirbti darbą, kurio neišmanote, maitintis gausiai vakarais ar rytais, nors esate visiškai prie to neįpratę? Kiekvienas mitybos stilius gimsta uždaroje bendruomenėje, pasižyminčioje tam tikrais bruožais ir turinčioje prieigą prie išskirtinių jai produktų, veiklos, galimybių, gamtinių sąlygų. Norėdami tapti tos kultūros dalimi privalėsime atsisakyti kai kurių įsisenėjusių (gerų, o gal ir blogų) tradicijų, kas ne visada pozityviai atsilieps sveikatai, savijautai. Ar ilgai iškentėsite būdami NE savimi?

SĖKMINGO „STARTO“ PASLAPTIS

1) Būkite atviri sau bei blaiviai įvertinkite savo norų sėkmingumo galimybes.
2) Nežalokite savo sveikatos griežta mityba bei intensyviu sportu be specialistų priežiūros. (Tik nesikreipkite į dietologą, dirbantį su cukriniu diabetu sergančiais asmenimis tikėdamiesi, kad jis Jus paruoš fitness‘o varžyboms, raskite tos srities specialistą)
3) Sekite savijautą, kūno pokyčius registruodami, registruodami tai dienyne, darydami nuotraukas.
4) Naujų mitybos įpročių formavimas – ilgalaikis procesas – nepasiduokite nepasiekę savo tikslų pirmą darbo mėnesį.
5) Nepamirškite, Jūs tai darote sau, o ne kitiems: praleiskite pro ausis pašaipas dėl ,,iš indelių“ valgomo maisto arba sporto, nepaisant didelio nuovargio ar kvietimo į kavinę pakelti vieną kitą bokalą.

Vis dėlto, tikiuosi, kad atsirinksit šiame trumpame tekste pagrindines mintis, bei nesant būtinybei, nesikankinsite bandymais sulieknėti ekstremaliais, jums netinkančiais būdais.
Jei turite klausimų, susijusių su mityba, o gal pagaliau atėjo poreikis susidaryti individualią mitybą, skirta tik Jums asmeniškai, užsukite į ALFA STEPS. Visada pasiruošęs Jums padėti.

Edvard Grišin

Grįžti