KELETAS NAUDINGŲ PATARIMŲ PO VANDENLENČIŲ SPORTO

Vandenlenčių sportas yra viena populiariausių vasaros aktyvių veiklų. Šio užsiėmimo metu dirba daugybė raumenų grupių. Kaip ir po kiekvieno aktyvaus sportinio užsiėmimo, privalu atlikti tempimo pratimus, siekiant išvengti traumų ir nemalonių skausmų. Sporto klubas Alfa steps paruošė nesudėtingą, 5 tempimo pratimų rinkinį, kurį rekomenduojame atlikti kiekvieną kartą po užsiėmimo. Primename, jog tempimo pojūtis turi būti švelnus, o pačius tempimo pratimus reikėtų atlikti ne trumpiau nei 1 minutę.

  • Liemens, pečių tempimas. Klūpint leisti dubenį ant kulnų, vieną ranką ištempti į priešingą pusę, paguldžius po krūtine, kitą ranką stumti pirmyn. Kvėpuoti į liemens šonus, įkvepiant jausti, kaip išsiplečia šonkaulių lankas, iškvepiant – grįžta į pradinę padėtį. Tempimas turi jaustis liemens šone, kur ranka ištiesta pirmyn.

  • Kaklo raumenų tempimas. Sėdint/klūpint/stovint svarinti galvą į vieną pusę, dėl didesnio tempimo laikyti ranką virš galvos. Sukiojant galvą ieškoti, kur labiausiai tempia – turi jaustis kaklo šoninėje ir nugarinėje dalyje. Nesukelti peties, iš liemens nesilenkti, smakrą laikyti nukreiptą žemyn.

  • Blauzdų atpalaidavimas. Klūpint volelį stumti į pakinklius, sėstis ant volelio. Spaudimas turi jaustis blauzdose. Galima volelį spausti arčiau pakinklių, blauzdų viduryje arba arčiau kulnų – ieškoti, kur tuo metu jaučiasi didžiausias spaudimas. Sėsti labiau tai ant vienos, tai ant kitos kojos.

  • Krūtinės raumenų tempimas. Stovint sulenktą ranką atremti į sieną, suktis į priešingą pusę nuo rankos, tempimas jaučiasi peties priekinėje dalyje ir krūtinės srityje. Kvėpuoti į krūtinės ląstą.

  • Dilbio raumenų tempimas. Atremti delnus į plokščią paviršių, pirštais į save. Spausti kūną žemyn, jaučiant tempimą priekinėje dilbių dalyje.

  • PRIMINIMAS! Jeigu po pramogos jaučiasi nemaloni įtampa juosmenyje, atsigulti ant pilvo, po pilvu pakišus pagalvę. Kvėpuoti į pilvo apačią: įkvepiant jausti, kaip pilvas spaudžia pagalvę, išsitempia apatinės nugaros raumenys, iškvepiant raumenys atsipalaiduoja. Padėtyje būti, kol sumažėja diskomfortas.

 

Grįžti