Kelio sąnario skausmas

Su kelių sąnarių skausmais susiduria ne vienas. Šis negalavimas ne tik sukelia nemalonius pojūčius, bet ir apriboja judesių laisvę, todėl kentėti ir laukti, kol skausmas praeis savaime tikrai neverta.

Dažniausios kelio sąnario skausmų priežastys:

  • antsvoris;
  • per dideli fiziniai krūviai,
  • įvairios traumos;
  • degeneraciniai pokyčiai;
  • osteoartritas / reumatoidinis artritas;
  • uždegiminiai sindromai;
  • girnelės chondramaliacija;
  • podagra.

Kelio sąnario skausmas pažįstamas tiek aktyviai sportuojantiems, tiek pasyviai gyvenantiems žmonėms. Sportininkai, siekdami užsibrėžtų rezultatų, dažnai patiria traumas. Vyresnio amžiaus žmonėms skausmai atsiranda dėl fiziologinių pokyčių ir sąnarių susidėvėjimo. Ši bėda atsiranda ir vaikams, turintiems laikysenos sutrikimų. Ypač dažnai ji pasireiškia paaugliams, kai vyksta pubertinis šuolis, vaikas staigiai ištįsta, o minkštieji audiniai nespėja prisitaikyti prie augančių kaulų. Nėščiosios ir antsvorio turintys žmonės taip pat dažnai skundžiasi kelių skausmais. Kelių sąnariai vargsta nuo per didelių apkrovų, jei žmogus dirba stovimą darbą, arba jam reikia dažnai ir ilgai būti atsitūpus ar atsiklaupus.

Fizinio aktyvumo vengiantys žmonės su kelių sąnariais problemų turi ne mažiau. Norint optimaliai apsaugoti savo kelius, būtina pakankamai ir tinkamai judėti, vengti statinių padėčių ir perkrovų, stiprinti kelio sąnarį supančius raumenis bei sekti savo svorį.

Jeigu Jus jau užklupo kelio sąnario skausmas, reikia išsiaiškinti jo priežastis ir imtis gydymo. Tiesiausias kelias suvaldyti situaciją bei išvengti panašių bėdų ateityje yra Jums pritaikyta tinkama sporto ar mankštos programa, kuri sustiprins ne tik kelių sąnarius, bet ir visą organizmą. Kineziterapijos pagalba galima atkurti bei išsaugoti gerą kelio sąnario judesių amplitudę ir stabilumą.

Jei turite klausimų, rašykite mums el. adresu info@alfasteps.com arba susisiekite telefonu +370 624 77335. „Alfa steps“ komanda sudarys Jums tinkamą treniruočių programą.

Grįžti