Kirkšnies skausmas

Jaučiate kirkšnies skausmus?

Aplink kirkšnis yra vidaus organai, daug nervinių mazgų, limfmazgių, todėl kartais būna labai sunku nustatyti, dėl ko atsirado skausmas kirkšnies srityje. Kirkšnies skausmas būna pulsuojantis arba aštrus. Dažniausiai atsiranda po aktyvesnės fizinės veiklos ir patirto krūvio.

Kai skauda kirkšnis, tas nemalonus pojūtis gali išplisti net iki pačių šlaunų ir kelių, tada tampa sunku vaikščioti. Kai kirkšnies skausmai pradeda varginti pernelyg dažnai, nukenčia asmens gyvenimo kokybė. Todėl būtina sužinoti, kokios yra kirkšnies skausmo priežastys.

  • Kirkšnies skausmas neretai pasitaiko sportininkams, kurie tinkamai neatlieka raumenų apšilimo. Taip pat po įvairių sportinių traumų. Bene dažniausiai pasitaiko raumenų ar sausgyslių patempimai. Tokiais atvejais kirkšnies skausmo gydymas apsiriboja poilsio režimu. Kartais gali būti reikalinga kineziterapija, fizioterapija, gydomasis masažas ar specialūs sporto pratimai, kirkšnies stiprinimas. Taip pat rekomenduojama teptis gydomaisiais tepalais ir, greičiausiai, skausmas atlėgs per kelias dienas. Tikslesnį gydymo metodą Jums gali paskirti profesionalus kineziterapeutas.
  • Kirkšnies skausmas gali atsirasti ir nuo išvaržos. Šiuo atveju skausmas bėgant dienoms neatslūgsta, o stiprėja. Ypač pasijaučia nusikosėjus arba nusičiaudėjus. Taigi kirkšnies skausmo gydymas atliekamas pašalinant priežastį – išvaržą. Tai atliekama operacijos būdu.
  • Skaudėti kirkšnis gali ir dėl fiziologinių stuburo pokyčių arba klubo sąnario degeneracijos. Moterys gali jausti skausmus kirkšnies srityje dėl cistų arba uždegimų kiaušintakiuose, kiaušidėse, vyrai – dėl lytinių organų ligų.

Kur kreiptis pajutus kirkšnies skausmus?

Jeigu pastebite, kad kirkšnies skausmai nepraeina per kelias dienas, net ir taikant poilsio režimą, būtina kuo skubiau kreiptis į gydytojus arba kineziterapeutus ir ieškoti tikrosios skausmo priežasties. Tik ją pašalinus, galėsite atsikratyti visų skausmų bei toliau mėgautis visaverčiu gyvenimu.

Jei turite klausimų, į juos mielai atsakys „Alfa steps“ specialistai el. adresu info@alfasteps.com arba susisiekite telefonu +370 624 77335. Patyrę kineziterapeutai sudarys jums tinkamą sporto programą ir patars, kaip išvengti bei gydyti kirkšnies skausmus.

Grįžti