Kodėl būtina pėdų pratimus įterpti į kasdienę mankštą. 4 dalis

Nefunkcionuojančių pėdų pasekmės: kojų deformacijos, traumos, skausmai, celiulitas, stambios šlaunys, nudribę sėdmenys!

Pėdos – tai mūsų kūno pamatas ir jomis reikia reguliariai rūpintis.  Sveikos pėdos būtinos ne tik bėgikams, bet visiems besirūpinantiems savo sveikata bei skausmo ir traumų prevencija.

Mūsų pėdos turi būtų stabilios, pilnai atlikti savo funkcijas, būti stiprios ir lanksčios. Daugelis žmonių nenaudoja išorinio pėdos skliauto eidami ar stovėdami. To pasekoje vystosi: planetarinis fascitas , iššokęs nykščio kauliukas, Mortono neuroma ir kitos dažnos pėdos problemos bei pėdų skausmai.

Šiandien „Pasiruošk bėgimui su Aidu Ardzijausku“ video parodysime keletą pratimų, kuriuos į savo kasdienę mankštą įterpia  Aidas.

Reguliariai atliekami būtent jūsų probleminėms sritims reikalingi pėdų  pratimai leis teisingai  formuotis ir atsistatyti pėdai, ko pasekoje regeneruojasi pėdos skliautai, teisingai formuojasi kojų raumenys, atsistato čiurnos sąnariai, suplonėja kulkšnys, susigrupuoja kaulai, dingsta nepageidaujami pėdos (kartais net nugaros) skausmai, pasikeičia jūsų eisena ir t.t.

Nepamirškime, kad pėda tiesiogiai siejasi per kojos ašį su dubens sąnariais ir raumenimis. Kuomet pėdos naudojamos teisingai, sureaguoja sėdynkauliai ir kartu judėdami suaktyvina giliuosius dubens raumenis. Kai visa pėda pilnai įtraukiama į darbą, pradeda funkcionuoti visi kojos ir pėdos raumenys.  Ilgainiui išvengiame nepageidaujamų skausmų ir tai yra puiki traumų prevencija.

Grįžti