Kojų raumenų skausmas

Jei kojų raumenis skauda po ilgesnio pasivaikščiojimo, pabėgiojimo ar kitokių sporto pratimų, pasimasažuokite juos, pratempkite bei leiskite pailsėti. Taip pat padėti gali atvėsinimas ar kontrastinis dušas. Kojų ar rankų raumenų skausmas gali atsirasti ir sergant kokia nors liga.

Kojų raumenis gali skaudėti dėl šių priežasčių:

  • per didelis fizinis krūvis;
  • traumos, sumušimai, patempimai ir įtrūkimai;
  • raumenų įtampa, kuri atsiranda dažnai bei netinkamai juos įdarbinant;
  • uždegimai;
  • stuburo ligos;
  • kitos, su fizine veikla tiesiogiai nesusijusios ligos.

Su kojų raumenų skausmais susiduria tikriausiai visi, pradėję intensyviau sportuoti, ar pakeitę gyvenimo būdą į intensyvesnį bei judresnį. Tiek pradedantiesiems, tiek patirtį turintiems sportininkams puikiai pažįstamas šlaunies raumens skausmas, kuris gali net kuriam laikui išbaidyti Jus iš sporto salės.

Jeigu niekada nesate intensyviau sportavę, bet norite pradėti, nusiteikite tam, kad raumenis Jūs tikrai kažkiek jausite. Tam, kad šie pojūčiai nebūtų per stiprūs, svarbu pasirinkti tinkamą krūvį. Raumenų stiprinimas turi vykti pamažu, nepersistengiant. Taip pat svarbu nepamiršti apšilimo bei tempimo pratimų. Labai gerai, jei galite kreiptis į kineziterapeutą, kuris atsižvelgdamas į Jūsų fizinį pasirengimą bei sveikatos būklę, sudarys Jums tinkamą treniruočių programą.

Raumenų patempimo atveju svarbiausia poilsis. Stiprus patempimas gali pereiti į uždegimą. Tokiu atveju būtina kreiptis į gydytoją ir vartoti priešuždegiminius vaistus. Jeigu Jūs jaučiate žemyn per koją „bėgantį“ skausmą ar tirpimą, tikėtina, kad jis susijęs su stuburo ligomis. Kojų raumenų skausmus ar maudimą gali sukelti ir venų problemos, mėšlungis, sausgyslių patempimas ar plyšimas ir t. t. Taigi, numoti ranka į šiuos nemalonius simptomus tikrai neverta.

Puikiausia profilaktika, padedanti išvengti ar atsikratyt minėtų bėdų, yra reguliari bei Jums tinkama mankšta.

Jei turite klausimų, rašykite mums el. adresu info@alfasteps.com arba susisiekite telefonu +370 624 77335. „Alfa steps“ komanda sudarys Jums tinkamą sporto programą.

Grįžti