Kojų sąnarių skausmas

Kodėl skauda kojų sąnarius?

Vis dar įprasta manyti, jog kojų sąnarių skausmas kamuoja tik vyresnio amžiaus žmones. Tačiau tokia nuomonė yra klaidinga. Dėl kojų skausmų į specialistus kreipiasi tiek jauni, tiek garbaus amžiaus pacientai. Kuo toliau, tuo daugiau sąnarių skausmus kenčia vis jaunesni žmonės. Vieni iš besiskundžiančių skausmais turi įgimtų sąnario problemų, antriems sąnariai palaipsniui susidėvi dėl netinkamo gyvenimo būdo, na, o treti patys sau koją pakiša persistengę siekdami greitų rezultatų sporte.

Dažniausios kojų sąnarių skausmo priežastys

Dažniausiai kojų sąnarių skausmas atsiranda pažeidus patį sąnarį supančias struktūras (raiščius, sausgysles, tepalinius maišelius ar kremzlines struktūras). Skausmas taip pat gali kilti ir dėl kitų, tiesiogiai su sąnariu nesusijusių priežasčių.

Sąnarių skausmas gydomas atsižvelgiant į jį sukeliančias priežastis, todėl labai svarbu jas išsiaiškinti. Jei jaučiamas ūmus skausmas, pirmiausia reikėtų leisti sąnariui ilsėtis, apriboti aktyvumą, kad nepadaryti papildomos žalos. Jei sąnarys karštas ir patinęs, ant skaudamos vietos 2-3 kartus per dieną 15 minučių galima dėti šaltą kompresą. Tačiau praėjus ūmiam laikotarpiui rekomenduojama atlikti specialius pratimus, kurie sutvirtins sąnarį bei pagerins jo judėjimo amplitudę. Pratimus geriausia atlikti prižiūrint kineziterapeutui, kuris patars kaip viską teisingai atlikti, kad nepakenktumėte pažeistam sąnariui.

Kojų sąnarių skausmo gydymo metodų pasirinkimas išties nemažas. Tačiau labai svarbu, jog pacientai nesigydytų savarankiškai, o kreiptųsi į gydytoją.

Jeigu skausmas praeina savaime per kelias dienas, tai paprastai nereiškia rimtos ligos, tačiau jei sąnarių skausmas užsitęsia ilgiau nei kelias dienas ir jį lydi kiti simptomai, tokie, kaip patinimas, karštis, sąnario sustingimas ir kt., labai svarbu nedelsiant kreiptis į specialistą. Jei uždelsiama, sąnarių skausmas gali būti labai stiprus, o gydymas kur kas sudėtingesnis.

Jei turite klausimų, kreipkitės į „Alfa steps“ el. adresu info@alfasteps.com arba susisiekite telefonu +370 624 77335. Patyrę specialistai mielai Jums padės ir sudarys tinkamą kojų sąnarių skausmo gydymo programą.

Grįžti