Pasiruošk bėgimui su Aidu Ardzijausku. Volavimas 1 Dalis

 

Pramankšta arba PASIRUOŠIMAS BĖGIMUI yra labai svarbi, bet neretai visų užmirštama treniruotės dalis.

Tam, kad bėgimas būtų išties efektyvus, o kūnas būtų tinkamai paruoštas numatytam fiziniam krūviui, pramankšta turi būti individualiai parinkta pagal žmogaus tikslus. Pramankštos metu paruošiama nervų sistema, pakyla kūno temperatūra, sportui paruošiami sąnariai, raiščiai, pagerinamas jų paslankumas, taip apsisaugant nuo traumos, kurią galėtume patirti bėgimo metu.

Pramankštą sudaro volavimas, mobilizavimas, prevenciniai  ir korekciniai pratimai, dinaminė dalis, kai pasiruošiama greitiems ir sprogstamiems judesiams.

Miofascijinis atpalaidavimas arba kitaip vadinamas miofascijiniu volavimu tai metodas, skirtas raumenų atpalaidavimui. Pati fascija yra tąsus audinys, kuri supa visus raumenis, audinius, kraujagysles. Dėl mūsų kasdieninių netaisyklingų padėčių, sutrumpėjusio jungiamojo audinio, nuolatinio raumenų perkrovimo, psichologinio streso ir visceralinių sutrikimų kūne atsiranda disbalansas, jautrūs taškai, vadinami trigeriais. Todėl reikia voluotis voleliu, kamuoliuku, rankomis.

Nustatyta, kad raumenų volavimas sumažina to raumens – fascijos lokalų skausmą, bet per ilgas volavimas (daugiau nei minutę) sumažina ir to raumens jėgą (Monteiro et al. 2017). Todėl vieną raumenų grupę patariame voluoti 12-15 kartų.

Raumens volavimas padidina raumens ištempimo amplitudę lyginant su statiniu ar dinaminiu ištempimu (Su et al. 2016). Ištirta, kad raumenų volavimas nesukelia jokių raumenų mechaninio pažeidimo sindromų (Zhang et al. 2016).

Voluoti galima po ir prieš treniruotę. Prieš treniruotę reikia voluoti greitai, kad suaktyvintumėm receptorius. Po treniruotės voluoti reikia lėtai.

Grįžti