Patarimai kaip išsaugoti sveiką nugarą

Reguliarus ir tikslingas fizinis aktyvumas ir taisyklinga laikysena yra sveikos nugaros pagrindas. Sveika nugara turi įtakos gerai savijautai bei fizinei būklei, žmogus yra nevarginamas nugaros srities skausmais ir mažiau pavargsta. Įpročiai, padedantys išlaikyti sveiką nugarą, gali būti prarasti palaipsniui, o tam įtakos turi – netinkamas sėdėjimas bei stovėjimas, fizinio aktyvumo stoka. Norint to išvengti, turime rūpintis savo nugara.

Mankšta

Vienas efektyviausių būdų išsaugoti sveiką nugarą taip pat bent du kartus per savaitę užsiimti intensyvesne fizine veikla. Bent 15-20 minučių per dieną išeikite pasivaikščioti, atlikite lankstumo pratimus bei lengvąją mankštą. Tokie pratimai suteiks stuburui lankstumo, stiprins raumenis bei padės formuoti taisyklingą laikyseną. Fizinio aktyvumo nebuvimas gali turėti neigiamos įtakos jūsų nugaros būklei, laikysena gali pamažu krypti, sukeldama skausmą bei kitus negalavimus.

Dėvėkite tinkamą avalynę

Netinkama avalynė gali sukelti ne tik kojų problemas, skausmą, tačiau toji grandinė gali persiduoti ir į jūsų stuburą. Verta rinktis tik kokybišką ir komfortišką avalynę, ortopedinę, ar pagamintą specialiai jums. Tokią avalynę galite pasigaminti ar įsigyti ortopedijos centre, su kuria nejausite varginančio kojų skausmo, kuris gali sukelti ir nugaros problemas.

Taisyklingai sėdėkite

Ergonomiškas sėdėjimas gali padėti išsaugoti sveiką nugarą ir išvengti rimtesnių problemų. Stenkitės sėdėti tiesiai, nebūti per daug atsilošus ar pasilenkus, galva, kaklas ir viršutinė dalis turėtų būti vienoje plokštumoje. Taip pat nepamirškite daryti pertraukėlių, kad kūnas nebūtų per daug įsitempęs.

Pasitarkite su medicinos specialistu

Jeigu jaučiate, jog turite problemų su nugara, arba norite sužinoti savo laikysenos tipą, reguliariai tikrinkitės savo nugaros ir viso kūno būklę. Anksčiau aptikta problema gali padėti išvengti rimtesnių ligų. Jeigu gydytojas pastebės, kad jūsų nugara nėra sveika, arba yra atsiradę pakitimų, jis paskirs jums tinkamą gydymą ir mankštas.

Grįžti