Pratimai nugaros raumenims

Nugaros sritis labai svarbi kūno dalis ir jos fizinė būklė lemia ne tik mūsų savijautą, laikyseną, bet ir tinkamą organizmo veiklą. Pratimai nugaros raumenims – vienas iš paprasčiausių ir efektyviausių būdų išsaugoti taisyklingą laikyseną. Jeigu neturite rimtesnių sveikatos sutrikimų ir norite kasdien namuose tinkamai mankštintis, pratimai stiprinantys nugaros raumenis padės puoselėti taisyklingą laikyseną. Tai tikrai nesudėtinga:

  • Atsigulkite ant nugaros. Pritraukite dešinės sulenktos kojos kelį prie krūtinės. Galite permesti rankšluostį per pėdą ir jį laikykite ištempę. Tieskite kojas į viršų. Ištiestą koją tokioje pozicijoje laikykite 3–5 minutes. Kartokite pratimą kaire koja. Nepamirškite kvėpuoti.

  • Atsigulkite ant nugaros, pritraukite sulenktų kojų kelius prie krūtinės, rankas tieskite į šonus, kad kūnas būtų T formos. Iškvėpdami orą, sulenktus kelius lenkite prie žemės. Svarbu, kad pečiai pratimo metu būtų priglausti prie žemės. Kelius prie žemės laikykite 2 minutes, kartokite pratimą kita kūno puse.

  • Atsigulkite ant pilvo, pakelkite viršutinę kūno dalį, remdamiesi ant dilbių. Alkūnės turi lygiuotis su pečiais. Spauskite dubenį prie žemės. Galite jausti nemalonų jausmą nugaroje – tiesiog kvėpuokite. Tokioje pozicijoje pabūkite 1–3 minutes. Pakartokite pratimą keletą kartų.

  • Atsigulkite ant nugaros. Sulenkite abi kojas per kelius, pėdas laikydami ant žemės. Lenkite dešinę koją, išorinės pusės kulkšnies kauliuką spausdami prie kairės kojos šlaunies. Abiem rankomis apglėbkite kairę koją ties viršutine šlaunies dalimi ir lengvai lenkite į save. Laikykite tokią poziciją 2–3 minutes. Kartokite kita koja.

  • Atsigulkite ant nugaros, pakelkite kojas 90 laipsnių kampu ir pasislinkite prie sienos, kad užpakalis remtųsi į ją. Pabūkite taip kelias minutes, pailsėkite ir kartokite 3 kartus.

Šie pratimai nugaros raumenims skirti tiek vyrams, tiek moterims. Jei dėl kažkokių priežasčių juos sudėtinga atlikti arba kyla diskomfortas, o gal net skausmas, atvykite į „Alfa steps“ ir specialistai pritaikys Jums reikalingus pratimus.

Jei turite klausimų, kreipkitės į „Alfa steps“ el. adresu info@alfasteps.com arba susisiekite telefonu +370 624 77335. Patyrę specialistai mielai Jums padės ir sudarys tinkamą nugaros raumenų skausmo gydymo programą.

Grįžti