Sąnarių skausmo priežastys

Pajutote sąnarių skausmus? Kreipkitės į gydytojus ir kineziterapeutus

Remiantis PSO duomenimis, 90 procentų žmonių yra patyrę kaklo, nugaros skausmus ir daugelis net ne po vieną kartą. Pagrindinės sąnarių skausmo priežastys yra sėslus gyvenimo būdas, mažas fizinis aktyvumas, nutukimas ir net tam tikra profesija, kurios metu asmuo nuolat kartoja tuos pačius veiksmus. Visa tai ilgainiui sukelia sąnarių skausmą ir kitus nemalonius, su sveikata susijusius, negalavimus.

Kas sukelia sąnarių skausmą?

  • Ilgas sėdėjimas arba stovėjimas kenkia juosmens, kaklo, pečių arba kelių sąnariams;
  • Pasikartojantys judesiai, pavyzdžiui, rašant kompiuterio klaviatūra, kenkia riešų sąnariams;
  • Alkūnių sąnarių skausmo priežastys atsiranda dėl pasikartojančių sukamųjų judesių, o pečių skausmą gali išprovokuoti sunkių rankinių nešiojimas ant peties.

Sąnarių skausmai gali varginti turinčius antsvorį arba nutukimą. Tokiais atvejais žmogaus sąnariai per daug apkraunami papildomais kūno masės kilogramais, todėl greičiau susidėvi. Skausmas sąnarių srityje gali atsirasti ir dėl ilgalaikio streso, nes tokiu atveju raumenyse susikaupia įtampa ir audiniai blogai aprūpinami deguonimi; dėl deguonies stokos padidėja raumenų įtampa ir sustiprėja skausmas raumenyse ir sąnariuose.

Ką daryti, jei skauda sąnarius?

Labai svarbu, kad Jūsų gyvenime būtų kuo mažiau monotoniškų judesių. Jeigu to išpildyti nepavyksta dėl specifinės darbo veiklos, reikia užtikrinti tinkamą poilsį bei reguliarias pertraukėles. Sėslų gyvenimo būdą propaguojantiems žmonėms, sąnarius geriausia gydyti daugiau judant. Taip pat vertėtų nepamiršti pasirūpinti visaverte mityba bei psichologiniu vidinės būsenos komfortu.

Jums rekomenduojama kineziterapija, fizioterapija, sportinis, gydomasis masažas ar net asmeninės treniruotės, gali labai ženkliai prisidėti prie geresnės Jūsų sveikatos bei savijautos.

Jei turite klausimų, į juos mielai atsakys „Alfa steps“ specialistai el. adresu info@alfasteps.com arba susisiekite telefonu +370 624 77335. Patyrę kineziterapeutai sudarys jums tinkamą sporto programą ir patars, kaip atlikti sąnarių stiprinimo ir sporto pratimus.

Grįžti