Skauda juosmenį

Ar skauda juosmeninę dalį? Ar skausmas plinta į sėdmenis / kojas? Ar jaučiate sąstingį apatinėje nugaros dalyje?

Dažniausių problemų konstatavimas: nugaros raumenų disbalansas; per didelė kasdienė apkrova tenkanti nugarai, išvaržos, ydinga laikysena, netaisyklingai paskirstytas fizinis krūvis.

Testai pasitikrinti:

  • prisispauskite prie sienos su galva, pečiais ir dubeniu. Bandykite likti prisispaudę ir neatkeldami kulno nuo žemės pasiekite vieną kelį, po to kitą. Ar panašioje vietoje pasiekiate?

Jeigu nepasiekiate ir net jaučiate skausmą, tuomet reikėtų įvertinti raumenų būklę bei balansą. Galbūt vieni raumenys per daug įtempti, kiti – per silpni.

Juosmens stiprinimas – geriausias būdas, saugantis nuo skausmo

Norint išvengti juosmens skausmo, svarbu atlikti mobilizuojančius, tempimo bei stiprinančius pratimus. Visų pirma reikėtų išjudinti ir paruošti juosmeninę dalį, atliekant mobilizuojančius pratimus. Tuomet aktyvinti pilvo, sėdmenų, šlaunų raumenis ir atpalaiduoti apatinės nugaros dalies raumenis. Taip pat svarbu reguliariai stiprinti giliuosius raumenis, supančius dubens ir stuburo sritį. Jie tarsi taisyklingos laikysenos sergėtojai. Kuomet šie raumenys silpni, greičiau apkrauname ir pertempiame apatinę nugaros dalį. Pvz., jeigu minėti gilieji raumenys silpni, tai lenkiantis ar keliant svorius, kūnas nepajėgus susidoroti su krūviu, nes yra tarsi suglebęs, todėl lengvai gali patirti žalą.

Stiprūs gilieji bei pilvo raumenys garantuoja tinkamą stabilumą ir priverčia mus išlaikyti tiesią nugarą. Tuomet, keliant didesnį svorį, stuburas neapkraunamas, kadangi dalį jo darbo perima įtempti, stiprūs pilvo raumenys.

Jei dažnai skauda juosmenį, o skausmas būna aštrus, plintantis į vieną arba abi kojas, būtina atlikti išsamesnius tyrimus ir pasikonsultuoti su specialistu, nes gali būti, kad formuojasi arba jau yra susiformavusi išvarža, dirginanti nervinę šaknelę, dėl to jaučiami intensyvūs simptomai. Taigi, jeigu skauda juosmenį, nelaukite nemalonių pasekmių ir laiku užkirskite joms kelią.

Jei turite klausimų, kreipkitės į „Alfa steps“ el. adresu info@alfasteps.com arba susisiekite telefonu +370 624 77335. Patyrę specialistai mielai Jums padės ir sudarys tinkamą juosmens skausmo gydymo programą.

 

Grįžti