Skausmas tarp menčių

  • Ar sukant galvą jaučiate skausmą tarpumenčio srityje?
  • Ar atrodo, kad krūtininė nugaros dalis visa sustingusi?
  • Ar kartais atrodo, jog visą dieną būnate susilenkęs ir nebegalite išsitiesti?
  • Ar dažnai Jums žmonės kartoja: išsitiesk?
  • Ar yra kas nors sakęs, kad turite atsikišusias / atšokusias mentes (lyg sparnelius)?

Dažniausių problemų konstatavimas: tarpumenčio raumenų silpnumas, trigeriniai taškai (padidinto dirglumo sritis raumeninėje skaiduloje); krūtininės stuburo dalies raumenų disbalansas, raumenų spazmas; krūtininės nugaros dalies nemobilumas, ydinga laikysena.

Testai pasitikrinti:

  • Ar galite rankas sukryžiavęs ant pečių pasisukti tik iš krūtininės nugaros dalies nesukant kaklo ar juosmens?

  • Atsigulkite ant nugaros, rankas sunerkite už galvos. Ar alkūnės nusileidžia ant žemės?

Šie testai leidžia įvertinti krūtininės dalies bei peties sąnario mobilumą, taip pat mažojo krūtinės raumens sutrumpėjimą. Jeigu nepavyksta atlikti šių testų ir jaučiate skausmą, sąstingį bei kitus nemalonius pojūčius, akivaizdu, jog yra problema, kurią reikėtų spręsti Jums tinkamiausiu būdu. Skausmas gali kilti dėl krūtininės stuburo dalies raumenų disbalanso, tarpumenčio raumenų silpnumo, krūtinės raumenų sutrumpėjimo, raumenų spazmo ir t.t.

Jeigu skausmas tarp menčių, krūtininės nugaros srityje, pasireiškia tik retkarčiais, pavyzdžiui, po ilgo sėdėjimo prie kompiuterio, o testą Jums pavyko atlikti ir nieko rimto nepastebėjote, tokiu atveju, reikėtų ištirti problemines sritis, įvertinti kasdienius veiksmus bei jų įtaką raumenų balansui ir t.t. Galbūt susiformavo trigeriai dėl netaisyklingos laikysenos darbo ar kitos pagrindinės veiklos metu. Skausmas gali atkeliauti ir iš kitos kūno dalies, pavyzdžiui, kaklo.

Trumpalaikiam skausmui šalinti tinka masažas su kamuoliuku. Tiesiog atsigulę pasidėkite jį po skaudama vieta ir pasiritinėkite bei pamasažuokite. Taip pat skausmą sumažinsite, jeigu suaktyvinsite raumenis, esančius tarp menčių, bei pratempsite krūtinės raumenis.

Be to, svarbu dirbti su viso kūno raumenimis, tam kad išlaikytumėte taisyklingą padėtį ir užtikrintume raumenų balansą visame kūne. Jeigu skausmas tarp menčių atsiranda nebe pirmą kartą, jo trukmė bei lygis intensyvėja, nereikia laukti, o kreiptis į specialistą.

Jei turite klausimų, kreipkitės į „Alfa steps“ el. adresu info@alfasteps.com arba susisiekite telefonu +370 624 77335. Patyrę kineziterapeutai sudarys jums tinkamą programą ir patars, ką daryti jaučiant skausmą tarp menčių.

Grįžti