Stuburo tiesinimas

Sveiko žmogaus stuburas nėra visiškai tiesus. Jis turi fiziologinius linkius: kaklo bei juosmens dalyje – lordozę, o krūtinės ir kryžmens dalyje – kifozę. Deja, dėl skirtingų priežasčių, šie linkiai būna netaisyklingi ir tai gali iššaukti įvairius sveikatos sutrikimus arba paaštrinti jau turimus. Stuburo tiesinimas yra grubus išsireiškimas, tačiau buitiškai kalbant turime omenyje laikysenos koregavimą, iš esmės tai yra jos sugrąžinimas į teisingą padėtį pasitelkiant įvairius pratimus.

Stuburo skausmai paprastai atsiranda dėl:

  • netaisyklingų jo apkrovų ar perkrovų;
  • skoliozės;
  • degeneracinių pokyčių;
  • uždegiminės ar reumatinės kilmės priežasčių;
  • tarpslankstelinių diskų pažeidimų ar pakitimų;
  • išvaržų;
  • traumų;
  • vėžinių susirgimų.

Kiekvienu atveju šios priežastys bus individualios, tačiau problemos sprendimas labai panašus: stiprindami raumenis, atsakingus už taisyklingą stuburo padėtį daugeliu atvejų skausmų Jūs išvengsite. Žinoma, prieš imantis pratimų laikysenos korekcijai arba buitiškai sakant „stuburui tiesinti“, visada verta pasikonsultuoti su gydytoju ir kineziterapeutu, kadangi šiuos pratimus būtina atlikti teisingai, atsižvelgiant į savo kūno poreikius ir galimybes.

Pratimai laikysenai koreguoti ar gerinti yra labai efektyvi profilaktika prieš įvairius susirgimus. Juos į savo dienotvarkę įtraukti verta net ir nejaučiant jokių skausmų. Turint pakankamai stiprius liemens, šlaunų, sėdmenų, tarpumentės raumenis bei skiriant pakankamai dėmesio giliesiems raumenims yra didžiulė tikimybė tų skausmų nė nesulaukti. Gilieji raumenys, jei jie pakankamai tvirti, stabiliai prilaiko mūsų stuburą bei užtikrina gražią laikyseną ir gerą savijautą.

Laikysenos korekcija įmanoma bet kokiame amžiuje. Suprantama, viskas priklauso nuo laikysenos pakitimo mechanizmų, sveikatos būklės ir pan. Jeigu šie nepageidautini pakitimai susiję su tam tikromis kaulų ar neurologinėmis ligomis, vien taisyklingos laikysenos pratimų nepakaks. Prireiks ir kitokio gydymo. Vis tik bet kuriuo atveju kineziterapija yra naudinga, nes tinkamai parinktais pratimais stiprinant raumenis galima efektyviai sumažinti skausmus bei pagerinti gyvenimo kokybę.

Jei turite klausimų, kreipkitės į „Alfa steps“ el. adresu info@alfasteps.com arba susisiekite telefonu +370 624 77335.

Grįžti