Kelių skausmas

Šlaunies raumens skausmas

Skauda koją sportuojant? Ką daryti? Šlaunies raumens skausmas dažniausiai atsiranda dėl šių priežasčių: per didelis krūvis, traumos, dažnai įdarbinant raumenis […]

Kelio sąnario skausmas

Su kelių sąnarių skausmais susiduria ne vienas. Šis negalavimas ne tik sukelia nemalonius pojūčius, bet ir apriboja judesių laisvę, todėl […]

Pagrindinės kelio skausmo priežastys ir gydymo būdai

Dažniausios kelių skausmų priežastys yra traumos, sąnarių perkrovos, degeneraciniai pokyčiai. Kelių skausmus gali sukelti: artritas, chondromaliacija, raumenų disbalansas, menisko plyšimas, raiščių plyšimas ir kt.

Deja, kelių skausmais skundžiasi ne tik sportininkai, kurie dažniau patiria traumas siekdami rezultatų, ar vyresnio amžiaus žmonės, kurių organizme vyksta fiziologiniai pokyčiai, dėvisi sąnariai ir pan. Kelių skausmus taip pat jaučia ir vaikai, kurių laikysena sutrikusi. Ypač paaugliai, kuomet įvyksta vadinamasis pubertinis šuolis. Jo metu vaikas labai staigiai paauga ir minkštieji audiniai nespėja prisitaikyti prie augančių kaulų. Taip pat nuo kelių skausmų kenčia kūdikio besilaukiančios moterys ar antsvorį turintys žmonės, kadangi dėl pasikeitusio kūno svorio centro keliams tenka didesnis krūvis negu įprastai.

Su šiais skausmais susiduria ir stovimą darbą dirbantys asmenys ar kai tenka dažnai tūpti arba klūpėti. Taip pat kelių skausmais labai dažnai skundžiasi fizinio aktyvumo vengiantys žmonės.

Siekiant apsisaugoti nuo kelių skausmų, reikėtų vengti statinių padėčių ir perkrovų, tinkamai judėti, stiprinti kelio sąnarį supančius raumenis ir, žinoma, sekti savo kūno svorį.

Jei siekiate patikimesnių ir efektyvesnių rezultatų, kreipkitės į kineziterapeutą. Kineziterapijos pagalba parenkami tinkami pratimai, išsaugoma gera kelio judesių amplitudė bei stabilumas, kurį užtikriną stiprūs šlaunų ir blauzdų raumenys. Tačiau taip pat labai svarbu užtikrinti mobilumą klubo ir čiurnos sąnariuose, nes jei šių sąnarių judesių amplitudė yra ribota, kelio sąnarys tampa nestabilus.

Testas:

  • gilus pritūpimas. Jeigu skauda arba negalite pritūpti visiškai, kreipkitės į kineziterapeutą.

Jei turite klausimų, kreipkitės į „Alfa steps“ el. adresu info@alfasteps.com arba susisiekite telefonu +370 624 77335. Patyrę specialistai mielai Jums padės ir sudarys tinkamą kelių skausmo gydymo programą.