Kvėpavimo problemos

Kvėpavimo pratimai sportuojant

Ar jaučiate, kad sportuojant trūksta oro? Dažnai gaunate „pompą“? Kaip bebūtų gaila, šie pojūčiai ištinka dažną sporto entuziastą, todėl labai […]

Ar Jūsų kvėpavimas paviršutinis ir neritmingas? Galbūt sunku tinkamai įkvėpti?

Kvėpavimo problemos, susijusios su ilgalaike įtampa ir netaisyklinga laikysena, tampa daugybės žmonių nuolatinėmis palydovėmis. Žinoma, XXI amžiaus rykštė – nutukimas – taip pat lemia kvėpavimo sutrikimus. Tačiau minėti faktoriai pakankamai lengvai sprendžiami tinkama mityba, harmoningu dienos režimu ir kasdieniniu sportu.

Kaip susiję kvėpavimo sutrikimai ir netaisyklinga laikysena?

Pirmiausia aptarkime du kvėpavimo tipus: krūtininį ir diafragminį. Krūtininio kvėpavimo metu oras daugiausia įtraukiamas į viršutines plaučių dalis ir išnaudojama mažesnė bendra jų tūrio dalis, todėl šis kvėpavimo būdas vadinamas paviršiniu.

Diafragminio kvėpavimo metu išnaudojamas visas plaučių tūris, nes dirba raumenų pertvara – diafragma, kuri įkvėpimo metu susitraukia, o iškvėpimo metu atsipalaiduoja. Tokiu būdu įtraukiama žymiai daugiau oro ir organizmas geriau aprūpinamas deguonimi.

Netaisyklinga laikysena, susiformavusi dėl ilgalaikio sėdėjimo ar stovėjimo neteisingoje padėtyje, spaudžia diafragmą, todėl ji negali tinkamai judėti ir žmogui sunku giliai įkvėpti.

Žinoma, kasdienis stresas, taip pat nutukimas ne mažiau užspaudžia diafragmą nei netaisyklinga laikysena. Neretai susideda keletas faktorių ir kvėpavimo sutrikimai tampa dar intensyvesni. Todėl, jei iki šiol nekreipėte dėmesio į savo kvėpavimą, pats laikas pradėti stebėti. Jeigu įkvėpimai tampa paviršutiniški tik įtemptose situacijose, o po jų vėl grįžtama į normalų diafragminį kvėpavimą, nieko baisaus.

Jei jaučiate, kad kvėpuojate paviršutiniškai visą dieną ir neretai pastebite įkvėpimo sutrikimus, kviečiame pasikonsultuoti su „Alfa steps“ specialistais.

Kaip normalizuoti kvėpavimo procesą?

Jeigu neturite rimtesnių kvėpavimo problemų, galite sau padėti atlikdami diafragmos masažą, taip pat darydami specifinius kvėpavimo pratimus. Vienas nesudėtingų būdų – lėtai įkvėpti nekeliant pečių, įkvėpimo metu leisti plėstis pilvui, o iškvėpti lėtai, ramiai ir iškvėpimo metu pilvą įtraukti. Tokiu būdu suaktyvinsite diafragmą.

Kvėpavimo sutrikimai gali būti susiję ir su tam tikromis ligomis. Todėl, jei jaučiate ir kitus, nerimą keliančius simptomus, būtinai apsilankykite pas šeimos gydytoją.

Jei turite klausimų, kreipkitės į „Alfa steps“ el. adresu info@alfasteps.com arba susisiekite telefonu +370 624 77335. Patyrę specialistai mielai Jums padės ir sudarys tinkamą kvėpavimo sutrikimų gydymo programą.