Rankos skausmas

Skauda rankų raumenis

Skauda rankų raumenis? Visuomet yra išeitis šiam negalavimui įveikti Daugelis aktyviai gyvenančių žmonių susiduria su tokiais šalutiniais sporto reiškiniais, kaip […]

Riešo skausmas

Kaip galite sau padėti? Riešo skausmai gali pasireikšti dėl patirtų traumų ar dėl organizme vykstančių degeneracinių pokyčių, bet dažniausiai juos […]

Rankų, alkūnių sąnarių skausmas

Skauda alkūnę? Nepavyksta pakelti ar išlaikyti daiktų, sunkesnių negu knyga? Skausmas ypač smarkus naktimis arba ilsintis? Skausmas nepraeina jau kelias […]

Patyrėte rankos traumą, o gal jaučiate reguliarius rankos skausmus?

Žmogaus rankos – tai vienos labiausiai pažeidžiamų kūno dalių. Jų pagalba mes atliekame daugybę veiksmų gyvenime, todėl natūralu, kad ir treniruočių metu galime labai lengvai susižeisti. Pagrindinės rankos skausmo priežastys, tai sporte ar kasdieniame gyvenime patirtos traumos (riešų, plaštakos ir jos struktūros).

Skausmas rankos srityje gali būti juntamas ne tik momentinės traumos metu (pavyzdžiui, kritimo), bet ir per ilgai laikant rankas vienodoje padėtyje ar nešiojant sunkius daiktus. Tokie rankos skausmai atsiranda palaipsniui ir tampa vis skausmingesni.

Aktyvūs sportininkai labiau rizikuoja patirti rankos traumas bei skausmus, ypač, jeigu jų sporto šakos yra slidinėjimas, čiuožimas, kovos menai ir kitos.

Kaip Jūs galite apsisaugoti nuo rankos skausmo?

  • Visų pirma Jums padės reguliarus rankų stiprinimas bei specialūs pratimai. Prieš kiekvieną treniruotę būtina atlikti apšilimą, kad raumenys galėtų dirbti aktyviau ir būtų maksimaliai sumažinta traumų rizika.
  • Vertėtų vengti ilgalaikės statinės padėties, treniruoti rankų sąnarius, stiprinti ne tik pačias rankas, bet ir visus aplink esančius raumenis. Tam skirti specialūs sporto pratimai.
  • Treniruočių metu vertėtų dėvėti specialias apsaugas. Pavyzdžiui, jeigu važinėjate riedučiais, nepamirškite mūvėti specialių riešinių ir apsaugų ant alkūnių bei kelių. Taip, kritimo atveju, sušvelninsite smūgį ir išvengsite rimtos rankų traumos.
  • Plaštakų būklė visada bus geresnė, jei kartas nuo karto pasitelksite paprastus pratimus, pavyzdžiui, lengvą tempimą, sukamuosius judesius ar kamuoliuko spaudimą.
  • Sunkesniems rankų skausmo atvejams, visada rekomenduojama fizioterapija ir kineziterapija. Patyrę specialistai ne tik padės susidoroti su nemaloniu skausmu, bet ir suteiks daug naudingų patarimų ateičiai.
  • Siekiant įveikti įsisenėjusias po rankų traumos likusias bėdas, siūlomas gydomasis arba sportinis masažas. „Alfa steps“ specialistų masažas atliekamas Vilniuje.

Atminkite, kad rankos skausmo gydymas priklauso tik nuo atsiradusių to skausmo priežasčių.

Kiekvienas atvejis yra labai individualus, todėl prieš pradedant bet kokią terapiją, rekomenduojame pasikonsultuoti su profesionaliais kineziterapeutais. Jei turite klausimų, kreipkitės į „Alfa steps“ el. adresu info@alfasteps.com arba susisiekite telefonu +370 624 77335.