Stuburo skausmas

Stuburo tiesinimas

Sveiko žmogaus stuburas nėra visiškai tiesus. Jis turi fiziologinius linkius: kaklo bei juosmens dalyje – lordozę, o krūtinės ir kryžmens […]

Netaisyklinga laikysena

Ar matote, jog esate pasikūprinęs ir nebegalite išsitiesti? Ar žiūrėdami į veidrodį pastebite, kad galva yra pakrypusi į vieną šoną […]

Pratimai stuburui stiprinti

Atsikratykite nugaros skausmo neišeidami iš namų Šiandieninis gyvenimo tempas ir darbe praleista įtampos kupina diena ne vienam žmogui sukelia nugaros […]

Dažnai skauda stuburą ir sunku laisvai judėti? O gal jaučiate negalavimus tik tam tikrose kūno padėtyse arba keldami svorius? Skausmo dažnumas, intensyvumas ir vieta, kurioje jis stipriausias, gali nemažai „papasakoti“ apie Jūsų kūno problemas.

Pagrindinės stuburo skausmo priežastys:

  • silpni raumenys;
  • skoliozė;
  • degeneraciniai pokyčiai;
  • tarpslanskteliniai diskų pažeidimai ir pakitimai;
  • išvarža (-os);
  • ir net vėžiniai susirgimai.

Jeigu stuburo skausmas užklumpa retai ir trumpai trunka, tuomet pati svarbiausia bei pagrindinė pagalba sau – taisyklinga kasdieninė mankšta. Reikėtų stiprinti giliuosius raumenis, saugančius stuburą nuo netikėtų pažeidimų.

Žinoma, svarbu ir viso kūno raumenų stiprinimas. Jeigu turėsite stiprius liemens, šlaunų, sėdmenų, tarpumenčio raumenis ir nepamiršite treniruoti giliųjų raumenų, tuomet stuburo skausmas Jūsų nebeužklups. Jeigu neturite laiko bei noro lankytis sporto klube, atvykite pas mus ir „Alfa Steps“ specialistai parengs tinkamą programą bei išmokys teisingai atlikti pratimus, kuriuos galėsite daryti kasdien namuose.

Jei stuburo skausmas – dažnas „svečias“, rekomenduojame pirmiausia išsitirti priežastį. Net jei bus nustatyta skoliozė ar išvarža, kineziterapija – viena iš pagrindinių pagalbos priemonių. Tačiau reikia apsišarvuoti kantrybe ir atidžiai daryti pratimus, kuriuos skyrė specialistas. Mankšta neturi kelti dar didesnio skausmo ir pažeisti stuburo. Pastaroji sąlyga galioja visiems – tiek turintiems stuburo problemų, tiek sveikiems. Juk tai vienas iš labai svarbių daugiafunkcinių organų. Nuo jo būklės priklauso ir kitų organų veikla.

Kaip apsaugoti stuburą ir išvengti skausmų?

Norime dar kartą akcentuoti, kad gilieji raumenys ne tik gražios laikysenos bei kūno balanso paslaptis, bet ir sveiko stuburo garantas. Jeigu jie bus tinkamai stiprinami, didelė tikimybė, kad išvengsite stuburo skausmų. Žinoma, tai neapsaugos nuo pažeidimo stiprios traumos metu, bet stuburas tikrai nenukentės taisyklingai keliant įvairius svorius ar dirbant sėdimą darbą.

„Alfa steps“ specialistai konsultuoja esant įvairiems stuburo skausmams ir, įvertinę kūno būklę, sudaro kineziterapinio gydymo programą.

Laukiame Jūsų klausimų telefonu +370 624 77335 ir el. paštu info@alfasteps.com. Patyrę specialistai mielai Jums padės ir sudarys tinkamą stuburo skausmo gydymo programą.