Sporto psichologija

Sporto psichologija

Pastaraisiais metais, sporto psichologija ir psichinė bei emocinė sveikata apskritai sulaukia vis daugiau sveikatingumo ekspertų ir platesnės visuomenės dėmesio. Tai – puikus ir būtinas žingsnis.

Kadangi ALFA STEPS sporto klubas buvo įkurtas tam, kad sporto ir sveikatos tikslų siekiantys asmenys galėtų gauti mediciniškai pagrįstus sveikatingumo sprendimus, mes visada supratome ir vertinome psichologinio pasirengimo, atsparumo stresui ir emocinės būklės poveikio svarbą. Todėl savo bendruomenės nariams siūlome gerai išvystytą, kompleksinę sporto psichologijos paslaugų programą, subalansuotą Jūsų aktyvumui įgalinti ir Jūsų sveikatingumo tikslams pasiekti.

ALFA STEPS SPORTO PSICHOLOGIJOS PASLAUGOS

Remdamiesi naujausiais moksliniais tyrimais mes tvirtai tikime, jog sveikatos ir sporto psichologija gali padėti kiekvienam aktyvumo ir sveikatingumo siekiančiam asmeniui. Savo bendruomenės nariams siūlome sporto psichologijos paslaugas, padėsiančias numalšinti kasdienius rūpesčius ir pagerinti sporto rezultatus.

  • Sveikatos psichologo konsultacijos

Dažnai judėti sveikesnio ir turiningesnio gyvenimo link trukdo neproduktyvūs mąstymo ir elgesio įpročiai ir bandymas ignoruoti nemalonius savo gyvenimo emocinius aspektus. Tokiu atveju, psichologo konsultacijos padės atrasti „stringančias“ vietas ir jas išjudinti, geriau suprasti savo įpročius ir santykius su kitais žmonėmis, įgyti daugiau motyvacijos, ir užtikrinti visapusiško ir visaverčio sveikatingumo lavinimą ir puoselėjimą.

  • Individualus atsparumo stresui įvertinimas ir korekcija

Šiuo tyrimu nustatome, kuriomis kūno ir psichinėmis reakcijomis žmogus yra linkęs reaguoti į stresorius ir įvertiname pažeidžiamumą stresui. Tyrimui naudojame šiuolaikinę biologinio grįžtamojo ryšio įrangą. Sistemingai kaitaliojant įvairaus pobūdžio stresorius ir ramybės periodus, registruojame, kaip į juos reaguoja ir kaip/kiek po jų atsigauna įvairios organizmo fiziologinės sistemos.

Kiekvienas žmogus į stresą reaguoja unikaliai, todėl individualaus „streso profilio“ nustatymas leidžia sudaryti veiksmingą savireguliacijos įgūdžių lavinimo programą – nepriklausomai nuo to, ar galutinis Jūsų tikslas yra svaiginantys sporto pasiekimai, ar kasdienių sveikatingumo rūpesčių malšinimas.

  • Perteklinės raumenų įtampos dirbant kompiuteriu įvertinimas ir korekcija

Raumenų elektrinių signalų registravimas (elektromiografija) kasdienėse situacijose padeda tiksliai įvertinti ir pašalinti nereikalingą raumenų įtampą. Ši paslauga ypač aktuali kenčiantiems nuo nugaros, pečių ar kitokių skausmų, greitai pavargstantiems ar tiems, kuriems reikalingi labai tikslūs judesiai ir fizinė ištvermė (sportininkams, muzikantams ir kt.).

Specializuotas įvertinimas prie kompiuterio padeda nustatyti, kiek sveika yra įprasta kliento laikysena dirbant kompiuteriu, kiek kūnas atsipalaiduoja per mikropertraukėles ir kas gali sukelti chroniškus skausmus ar nuovargį jei tokie jau pasireiškia. Šis testas ypač naudingas daug dirbantiems kompiuteriu – tai yra, vis daugiau ir daugiau šiuolaikinės visuomenės žmonių.

  • Kvėpavimo funkcionalumo įvertinimas

Kvėpavimas yra labai susijęs su kitais fiziologiniais procesais, todėl kvėpavimo įvertinimas dažnai parodo pakitimus bendroje sveikatos būklėje, o sutrikusio kvėpavimo pakoregavimas žymiai pagerina savijautą.

ALFA STEPS komanda siūlo Jums įvertinti kvėpavimo lokalizaciją, dažnį, gylį, kvėpavimo sąveiką su širdies veikla. Jei aktualu, nustatomas kvėpavimo dažnis, susijęs su didžiausiu širdies ritmo variabilumu (rezonansinis dažnis). Yra mokslinių tyrimų, rodančių, kad kvėpuojant šiuo dažniu yra geriausiai subalansuojama autonominė nervų sistema, o tai padeda pasiekti optimalią būseną įtampos situacijose, o ilgalaikėje perspektyvoje – geresnę sveikatą.

  • Būsenos valdymo (psichofiziologinės savireguliacijos) įgūdžių treniruotės, taikant biologinio grįžtamojo ryšio aparatūrą

Būsenos valdymo įgūdžių lavinimas padės lengviau susitvarkyti su gyvenime patiriamu stresu. Šis darbas padeda ugdyti tai, ką galėtume pavadinti „kūno sąmoningumu“.

Įgūdžių lavinimo sesijose klientai mokosi atpažinti ir keisti emocines ir kūno būsenas, nekaupti nereikalingos įtampos ir ją šalinti. Išmoksite kvėpavimo, raumenų įtampos valdymo, vaizduotės ir kitus pratimus, kad juos galėtumėte taikyti kasdienybėje, kai tik bus poreikis labiau atsipalaiduoti ar susiaktyvinti prieš svarbią užduotį. Speciali aparatūra padeda tiksliai matyti pastangų rezultatą, pakoreguoti veiksmus, o tiesioginis rezultato matymas motyvuoja

  • Sporto psichologo konsultacijos

Sistemingai sportuoti ir pasiekti aukštų rezultatų ir/ar tiesiog mėgautis judesiu dažnais sutrukdo psichologinių „kintamųjų“ nesuvaldymas. Dažnai koją pakiša nesusitvarkymas su įtampa, motyvacijos svyravimai, įtempti santykiai su treneriu, nemokėjimas pasiekti ir išlaikyti optimalios būsenos svarbiausiais momentais ir dar daugybė subtilių psichologinių dalykų, kurie dažnai yra tiesiog nurašomi „nepakeičiamiems“.

ALFA STEPS sporto psichologo konsultacija ir psichologinių įgūdžių lavinimas dažnai atveria dar neišnaudotus sportininko rezervus. Supratę, kas vyksta su mūsų dėmesiu, mintimis, vaizdiniais, raumenų įtampa varžybų metu, galime geriau suprasti, kas mūsų veiksmuose tik paskatina kūno įtampą, o kas gali ją sumažinti. Suvokimas, kad mes turime „įrankius“ valdyti stresą ir žinojimas, kaip su jais dirbti (pvz. kur kreipti dėmesį prieš metant kamuolį), suteikia pasitikėjimo savimi.

Mūsų patirtis rodo, jog sporto psichologas dažnam sportininkai tampa nauju ir itin svarbiu partneriu siekiant aukštesnių tikslų ir geresnių rezultatų, bei teikiančiu tvirtybės ir pasitikėjimo savimi.

Turite klausimų, poreikių ar tikslų, kuriuos norite įgyvendinti?

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea