Psichologija

Psichologija

Individualus atsparumo stresui įvertinimas ir korekcija

Šiuo tyrimu nustatome, kuriomis kūno ir psichinėmis reakcijomis žmogus yra linkęs reaguoti į stresorius ir įvertiname pažeidžiamumą stresui. Tyrimui naudojame šiuolaikinę biologinio grįžtamojo ryšio įrangą. Sistemingai kaitaliojant įvairaus pobūdžio stresorius ir ramybės periodus, registruojame, kaip reaguoja įvairios organizmo fiziologinės sistemos ir kaip/kiek atsigauna po jų. Reagavimo į stresą būdas kiekvienam žmogui yra unikalus, todėl individualaus „streso profilio“ nustatymas leidžia sudaryti veiksmingą savireguliacijos įgūdžių lavinimo programą, nesvarbu ar galutinis tikslas yra sporto pasiekimai ar sveikata ir gera savijauta kasdien.

Perteklinės raumenų įtampos dirbant kompiuteriu įvertinimas ir korekcija

Raumenų elektrinių signalų registravimas (elektromiografija) kasdienėse situacijose padeda tiksliai įvertinti ir pašalinti nereikalingą raumenų įtampą kenčiantiems nuo nugaros, pečių ar kitokių skausmų, greitai pavargstantiems ar tiems, kuriems reikalingi labai tikslūs judesiai ir fizinė ištvermė (sportininkams, muzikantams ir kt.). Specializuotas įvertinimas prie kompiuterio padeda nustatyti, kiek sveika yra įprasta kliento laikysena dirbant kompiuteriu, kiek kūnas atsipalaiduoja per mikropertraukėles ir kas gali sukelti chroniškus skausmus ar nuovargį jei tokie jau pasireiškia. Ypač naudinga daug dirbantiems kompiuteriu.

Kvėpavimo funkcionalumo įvertinimas

Įvertiname kvėpavimo lokalizaciją, dažnį, gylį, kvėpavimo sąveiką su širdies veikla. Kvėpavimas yra labai susijęs su kitais fiziologiniais procesais, todėl kvėpavimo įvertinimas dažnai parodo pakitimus bendroje sveikatos būklėje, o sutrikusio kvėpavimo pakoregavimas žymiai pagerina savijautą. Jei aktualu, nustatomas kvėpavimo dažnis, susijęs su didžiausiu širdies ritmo variabilumu (rezonansinis dažnis). Yra mokslinių tyrimų, rodančių, kad kvėpuojant šiuo dažniu yra geriausiai subalansuojama autonominė nervų sistema, o tai padeda pasiekti optimalią būseną įtampos situacijose, o ilgalaikėje perspektyvoje – geresnę sveikatą.

Sporto psichologo konsultacijos

Sistemingai sportuoti ir pasiekti aukštų rezultatų ir/ar tiesiog mėgautis judesiu dažnais sutrukdo psichologinių „kintamųjų“ nesuvaldymas. Dažnai koją pakiša nesusitvarkymas su įtampa, motyvacijos svyravimai, įtempti santykiai su treneriu, nemokėjimas pasiekti ir išlaikyti optimalios būsenos svarbiausiais momentais ir dar daugybė subtilių psichologinių dalykų, kurie dažnai yra tiesiog nurašomi „nepakeičiamiems“. Sporto psichologo konsultacijos ir psichologinių įgūdžių lavinimas dažnai atveria dar neišnaudotus sportininko rezervus. Pvz. pasidomėjęs, kas vyksta su mano dėmesiu, mintimis, vaizdiniais, raumenų įtampa varžybų metu, galiu geriau suprasti, kas mano veiksmuose tik paskatina tą įtampą, o kas gali sumažinti. Vien žinojimas, kad aš turiu „įrankius“ ir žinau, kaip su jais dirbti (pvz. kur kreipti dėmesį prieš metant kamuolį) suteikia pasitikėjimo savimi. Labai dažnai sportininkai po darbo su psichologu sakosi atradę resursą, kurio anksčiau neišnaudojo, pasijutę tvirčiau ir jų sportiniai rezultatai pagerėjo.

Sveikatos psichologo konsultacijos

Dažnai judėti sveikesnio ir turiningesnio gyvenimo link trukdo neproduktyvūs mąstymo ir elgesio įpročiai ir bandymas ignoruoti nemalonius savo gyvenimo emocinius aspektus. Šios konsultacijos padės atrasti „stringančias“ vietas ir jas išjudinti, geriau suprasti savo įpročius ir santykius su kitais žmonėmis, atnaujinti motyvaciją, fizinių sveikatos aspektų lavinimą papildyti iki visumos, prijungiant ir dažnai ignoruojamas psichologines temas.

Būsenos valdymo (psichofiziologinės savireguliacijos) įgūdžių treniruotės, taikant biologinio grįžtamojo ryšio aparatūrą

Būsenos valdymo įgūdžių lavinimas padės lengviau susitvarkyti su gyvenime patiriamu stresu. Šis darbas padeda ugdyti tai, ką galėtume pavadinti „kūno sąmoningumu“. Įgūdžių lavinimo sesijose klientai mokosi atpažinti ir keisti emocines ir kūno būsenas, nekaupti nereikalingos įtampos ir ją šalinti. Išmoksite kvėpavimo, raumenų įtampos valdymo, vaizduotės ir kitus pratimus, kad juos galėtumėte taikyti kasdienybėje, kai tik bus poreikis labiau atsipalaiduoti ar susiaktyvinti prieš svarbią užduotį. Speciali aparatūra padeda tiksliai matyti pastangų rezultatą, pakoreguoti veiksmus, o tiesioginis rezultato matymas motyvuoja.

Turite klausimų, poreikių ar tikslų, kuriuos norite įgyvendinti?

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea