Peties sąnario skausmas

Dėl ko kyla šis skausmas ir kaip jo išvengti?

Lyginant su kitais sąnariais, peties sąnarys turi didžiausią judesių amplitudę. Kaulines struktūras (žastikaulį, mentę, raktikaulį, krūtinkaulį) supa raiščiai, sausgyslės, tepaliniai maišeliai bei rotatorių manžetė, t.y. grupė raumenų, kurie stabilizuoja peties sąnarį ir užtikrina sklandų judėjimą. Tad dėl patiriamo peties skausmo gali sutrikti visos rankos funkcija – sumažėja judesių amplitudė, trūksta jėgos.

Dažniausia skausmo priežastis – traumos

Peties sąnario skausmus patiria gana dažnas žmogus ir dėl jų kreipiasi pagalbos į gydytojus. Dažniausia šių skausmų priežastis būna sąnario perkrova, pasikartojančios minkštųjų audinių mikroperkrovos ar mikrotraumos. Jos atsiranda kasdienėje žmogaus veikloje ar netinkamai sportuojant. Net ir dėl minimalios traumos – pasukus arba patempus ranką – gali atsirasti stiprus skausmas. Tokiais atvejais dažniausiai diagnozuojamas raumenų arba sausgyslių patempimas, kuriam tinkamą gydymo būdą paskiria gydytojas.

Pečių skausmą taip pat gali sukelti su amžiumi atsirandantys degeneraciniai pokyčiai. Labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kada skausmas būna stipriausias ir kokia veikla jį sukelia. Susirūpinti reikėtų tada, kai jaučiate šiuos simptomus:

  • patinęs ir pernelyg šiltas sąnarys;
  • skausmas juntamas ne tik peties, bet ir kituose sąnariuose;
  • jaučiami bendri simptomai (karščiavimas, staigus svorio kritimas, bloga savijauta ir kt.).

Tokiais atvejais reikėtų nedelsiant kreiptis į gydytoją, kad atliktų būtinus tyrimus negalavimui nustatyti.

Į gydytoją būtina kreiptis ir tada, jei peties sąnario skausmas atsirado dėl „mechaninės“ priežasties, ypač jei jis nepraeina nutraukus veiklą. Tam, kad apsisaugoti nuo sąnario skausmų, labai svarbi profilaktika – specialistai pataria daryti tinkamus pratimus, kurie sutvirtins sąnarį ir užtikrins jo stabilumą.

Jei turite klausimų, kreipkitės į „Alfa steps“ el. adresu info@alfasteps.com arba susisiekite telefonu +370 624 77335. Patyrę specialistai mielai Jums padės ir pakonsultuos peties sąnario skausmo klausimais.

Grįžti