Skauda sprandą ir pečius

Kaip sumažinti sprando skausmą?

  • Dažniausiai darbo stalas yra nereguliuojamas, todėl labai svarbu, kad kėdė būtų reguliuojama. Kėdės sėdimoji dalis ir atraminė dalis turėtų būti atskiros, kad sėdint būtų galima sėdimąją dalį patraukti kiek atgal. Venkite sėdėjimo be nugaros atramos, nes iškreipsite nugarą. Nugaros atrama turėtų būti pakankamai aukšta ir ilga, kad jūsų nugara būtų atremta nuo juosmens vidurio iki mentikaulio. Nugaros atrama turi būti nustatyta 100–110 laipsnių kampu. Pritaikykite kėdės rankų atramas taip, kad Jūsų pečiai būtų laisvi. Kėdės aukštis turėtų būti nustatytas taip, kad dribant kompiuterio klaviatūra, žastas būtų horizontalioje padėtyje.
  • Įtaką sprando skausmui gali daryti netgi naudojama klaviatūra. Stenkitės sėdėti arčiau klaviatūros, o pačią klaviatūrą laikykite priešais save. Išsiaiškinkite, kuria klaviatūros dalimi naudojatės dažniausiai ir pastatykite klaviatūrą taip, kad toji dalis būtų priešais Jus.
  • Labai svarbu pertraukos darbo metu. Po kiekvienos valandos darbo raskite 5–10 min. pertraukai arba keiskite veiklos pobūdį. Per pietų pertraukas stenkitės išeiti į lauką. Venkite akių pervargimo, pabūkite užsimerkę 10–15 sekundžių.
  • Gali padėti ir vaistai – vietinio veikimo nuskausminamosios priemonės (geliai ar pleistrai) arba sisteminės nuskausminamosios priemonės (ibuprofenas arba diklofenakas).

Štai keli pratimai, kuriuos galima atlikti profilaktiškai, norint išvengti peties sąnario problemų:

  • Izometriniai rotatorių manžetės įtempimai. Atsirėmus į sieną ją bandyti „stumti“ delnu, jaučiant, kaip įsitempia aplink mentę esantys raumenys. Alkūnė lieka prie juosmens.

  • Viršutinės nugaros dalies stiprinimas. Remtis nugara ir alkūnėmis į sieną. Stumti liemenį nuo sienos, jaučiant, kaip įsitempia viršutinės nugaros dalies raumenys.

  • Kaklo raumenų tempimas. Ranka virš priešingos pusės ausies, svarinti galvą į rankos pusę, jaučiant tempimą kaklo šoninėje dalyje.

  • Krūtinės raumenų tempimas. Atsirėmus ranka į sieną, alkūnė peties lygyje, suktis liemeniu nuo rankos, jaučiant tempimą krūtinės srityje.

Jei turite klausimų, į juos mielai atsakys „Alfa Steps“ specialistai. Patyrę kineziterapeutai sudarys jums tinkamą sporto programą ir patars, ką daryti jaučiant sprando ir pečių skausmą.

Grįžti